+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Çizgi film kahramanları miki farenin özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çizgi film kahramanları miki farenin özellikleri nelerdir
  çizgi film kahramanları miki farenin özellikleri nelerdir 2. saqopakajmer
  Devamlı Üye

  Çizgi film kahramanları miki farenin özellikleri nelerdir

  Kendileri dünyanın en meşhur hayvanı, zekası ile bir çok kediyi alt eden ve kadınların karşılaştığında, fırlayıp masaya çıkmadıkları tek fare: O, Mickey Mouse..
  Walt Disney’in en ünlü ve sevilen çizgi karakterlerinden Miki Fare (Mickey Mouse) 80 yaşında…
  Seyirci ile ilk buluşma
  Miki Fare karakteri, Walt Disney’in kendisi tarafından tasarlandı ve seslendirildi. Mickey Mouse'un sahnede ilk görüldüğü ve seyirci ile ilk buluşması şöyle oldu: Buharlı bir geminin dümencisi aşık olduğu kadına unutulmaz bir gezi yaşatmak isterken, romantik bir ortam için elinden geleni yapar. Kuyruğu çekilen bir kedi melodik bir şekilde miyavlarken, bir ördek de tulum benzeri bir çalgı gibi ses çıkarır. Her şey çizgiden olduğu için de hiç kimsenin canı yanmaz.
  Mickey Mouse nasıl doğdu?
  Disney’in, küçük bir otel odasında gördüğü, yuvasından çıkan sevimli fındık faresinden aldığı ilhamla ortaya çıktı. Üne kavuşmadan önceki ismi "Mortimer" olan karakterin adı, Walt Disney’in eşi Lillian’ın isteğiyle "Mickey" olarak değiştirildi. Karakter ilk olarak, Disney’in şef animatörü Ub Iwerks tarafından çizildi.
  Çizgi filmi ilk seslendiren Steamboat Willie
  İnsan özellikleri taşıyan Mickey Mouse 1928 yılında, ilk sesli çizgi film Steamboat Willie ile üne kavuştu. Ub Iwerks'in çizdiği karakter ise 1929'da çocuk kitapları, maskot, anahtarlık ve oyuncak olarak satışa sunuldu. 1930'ların sonuna kadar yüzden fazla çizgi filmde görülen Mickey Mouse’un popülaritesi 1940’larda azaldı. Miki Fare, 1950’lerde yeni bir hayata başladı ve "Miki Fare Kulübü"nün televizyonda yayımlanması ve eğlence merkezi Disneyland’ın açılmasıyla tekrar herkesin sevgilisi oldu.
  Micky'nin en sadık arkadaşı, Micky gibi siyah kocaman kulakları, uzun kirpikleri ve mavi elbisesi ile herkesi kıskandıran aşkı Minni Mouse oldu.
  Micky Mouse’un diğer arkadaşları ise; Donald Duck, Daisy, Goofy ve Pluto’dur.

 3. Ziyaretçi
  yardım eedin acil sevip sevmediği şeyler miki fareninnnn
 4. Ziyaretçi
  miki farenin sevmediği şeyler

 5. Ziyaretçi
  mıckey mouse un hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler acilen lazım

 6. Ziyaretçi
  banada sevip,sevmedikleri lazım.

 7. Ziyaretçi
  lütfen miki farenin sevip sevmediği şeyler

 8. Ziyaretçi
  lütfen banada mickey maus ile ilgili bir bilgiiiiiiiii

 9. Ziyaretçi
  kendin bul ben kendim buluyorum.

 10. Ziyaretçi
  Lütfen çok acil en sevdiği şeyler ne aradım taradım bulamadım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


miki farenin özellikleri,  miki fare özellikleri,  mickey mouse ne sever ne sevmez,  miki farenin özellikleri nelerdir,  mickey mouse neleri sever neleri sevmez,  miki farenin sevdikleri ve sevmedikleri