+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Jules verne balonla bes hafta kitabın ana fikri ve özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Jules verne balonla bes hafta kitabın ana fikri ve özeti
  bana cok acil gerekli odevim var kitabin arkasindaki ozet yeterli deyil lutfen bana ozet yaziiiin 2. Mine
  Devamlı Üye

  Balonla Beş Hafta - Jules Verne kitabının özetini

  Liste Fiyatı : 690TL
  Kitaphayat Fiyatı : 517TL (25%)
  Havale indirimi : 501TL (3%)

  Kitap Sepetinizde
  Genel Bilgiler :
  Yazar : JULES VERNE
  Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI


  Özellikler
  Sayfa : 477
  Basım Yeri : İstanbul
  Basım Tarihi : 2002-6
  Dil : TÜRKÇE


  Kitap Özeti :
  Bir Gezgin Ve Gözüpek Bir Kâşif Olan Doktor Fergusson`Un, Herkesi Heyecana Sürükleyen Bir Düşü Vardır: Balonla Seyahat Tek Amacı, Victoria Adını Verdiği Balonuyla Afrika`Yı Bir Uçtan Bir Uca Kat Etmek, Daha Önce Hiçbir Gezginin Ayak Basmadığı Bölgelerini Keşfetmektir Bir Gün, Yardımcısını Ve Bir Arkadaşını Bu Olağanüstü Yolculuğa Çıkmaya İkna Ederek Yola Koyulur Bu Yola Çıkış, Hem Tehlikeler Ve Belirsizliklerle Dolu Bir Macerayı, Hem De Romantik Bir Afrika Seyahatini Başlatacaktır
  Jules Verne`İn Yazdığı İlk Roman Olan Balonla Beş Hafta, Okuyucuya, Hem Olağanüstü Bir Macera, Hem De Düş Tadında Bir Afrika Seyahati Sunuyor
 3. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  jules verne balonla bes hafta kitabın ana fikri

  Balonla Beş Hafta, (Fransızca: Cinq semaines en ballon) Fransız yazar Jules Verne'in, 1863 yılında basılan macera romanı.

  Eser, “Üç İngiliz'in Afrika Gezisi ve Keşifleri” alt başlığını taşır. Yazar Jules Verne’in ilk romanıdır. Kitap olarak yayımlanır yayınlanmaz büyük ilgi görmüş; yazarı üne kavuşturmuştur .

  Dr. Fergusson adlı bilim adamının önderliğinde bir sıcak hava balonu ile o dönemde Avrupalılar için gizemli bir kıta olan Afrika’da yapılan bir geziyi anlatan roman; hayal ürünü serüvenlerden bahseder ama gerçek bir gezi günlüğü gibi kaleme alınmış; karşılaşılan doğal olaylar, bulunulan yerlerin enlem ve boylamları not edilmiştir. Bu nedenle Fransızca ilk baskısı yayınlandığında okuyucular kitapta anlatılanların gerçek mi kurgu mu olduğu konusunda kuşkuya düşmüşlerdi. Eser, Jules Verne’nin daha sonra pek çok örneğini vereceği “bilim-romanı” diye adlandırılan edebi türün ilk örneğidir.

  Verne'nin eserini kaleme alırken hayranı olduğu Amerikalı yazar Edgar Allan Poe'nun sıcak hava balonu ile gezileri içeren öykülerinden esinlendiği düşünülür


  Roman, yazılmasından yüz yıl sonra filme çekildi. 1962 yılında Irwin Allen yönetmenliğinde çekilen film, kitapla aynı adı taşır.
  Konusu


  Bir gezgin ve gözüpek bir kâşif olan Doktor Fergusson’un düşü, "Victoria" adını verdiği balonuyla Afrika'yı bir uçtan bir uca kat etmek, daha önce hiçbir gezginin ayak basmadığı bölgelerini keşfetmektir. Bir gün, yardımcısını ve arkadaşı olan Dick Kennedy'yi bu olağanüstü yolculuğa çıkmaya ikna ederek yola koyulur. Yolda birçok macera yaşarlar. Fakat en sonunda yılmayıp, bugüne kadar hiçbir insanın ayak basmadığı Afrika'nın o muhteşem şehirlerine ulaşırlar.
 4. Ziyaretçi
  zamanını, kahramanlarını, konusunu, geçtiği yerleri kısaca yazsanız daha güzel olurdu

 5. Fatma
  Administrator
  zamanını, kahramanlarını, konusunu, geçtiği yerleri kısaca yazsanız daha güzel olurdu
  Bir gezgin ve gözüpek bir kâşif olan Doktor Fergusson’un düşü, "Victoria" adını verdiği balonuyla Afrika'yı bir uçtan bir uca katetmek, daha önce hiçbir gezginin ayak basmadığı bölgelerini keşfetmektir. Bir gün, yardımcısını ve arkadaşı olan Dick Kennedy'yi bu olağanüstü yolculuğa çıkmaya ikna ederek yola koyulur. Yolda birçok macera yaşarlar. Fakat en sonunda yılmayıp, bugüne kadar hiçbir insanın ayak basmadığı Afrika'nın o muhteşem şehirlerine ulaşırlar.

+ Yorum Gönder


balonla beş hafta ana fikri,  balonla beş hafta kitabının uzun özeti,  balonla beş hafta kitabının ana fikri,  balonla beş hafta kitabının kahramanları,  balonla beş hafta özeti kısa,  balonla beş hafta özet