+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Yalan söylemek ve hile yapmak ile ilgili dini hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yalan söylemek ve hile yapmak ile ilgili dini hikaye
  yalan söylemek ve hile yapmak ile ilgili dini hikaye

  aciiiil.dir lütfen 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Yalan söylemek ile ilgili dini hikayeler..

  Bir gün bir kervanın önünü eşkiyalar keser herkes malını alırlar kervandakiler param yok malım yok derler.Ama eşkiyalar inanmazlar ve hepsinde zorla alırlar.En son kervan da bir çocuğa gelirler çocuk eşkiyanın söylemesine gerek kalmadan hemen 2 altınım var annem vermdi.herkes şaşırmıştı.bir çok parası için uyalan söylememişti.herkes utanmıştı.Eşkiyalar şaşırmıştı.Ve neden yalan söylemedin diye sordu eşkiya.
  -çocuk ise bir para için yalan söylenirmi.eğer söylesek onun cezasın biz ahirete nasıl dayanırız.
  -eşkiya çocuğun 2 altının verir .ve eşkiyaladığı bırakır müslaman olur.

  işte yalan söylememek lazım bir yalan söylendimi mecburen devamını getirmegerekir.belki bir yalan ile cennetteki kevser suyunu içemeyiz.çocuklar yalan atmayın.çünkü her yalan bir öğrenilecektir.
  ör:bir öğrenci aldığı notu 1 ise ailesine 4 diyorsa ailesi onu veli toplantısın da öğrenir işte hiç bir yalan sozu kadar yalan kalmaz muhakki o yalanın doğrusu öğrenilir.
 3. Ziyaretçi
  peki ben yalan söyledim bu hiç affedilmiyeckmi yani ne yapmam gerek :(
 4. Ziyaretçi
  affedilir ama artık yapma

 5. Ziyaretçi
  tövbe edip birdaha yapmazsan Allah affedebilir

+ Yorum Gönder


yalan söylemek ve hile yapmak ,  yalan söylemek ve hile yapmak ile ilgili hikaye,  yalan ile ilgili hikayeler,  yalan söylemek ve hile yapmak ile ilgili hikayeler,  hile ve yalan ile ilgili hikayeler,  yalanla ilgili dini hikayeler