+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Ürünün bir ayıbı olmaksızın para iadesi isteyebilir miyim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ürünün bir ayıbı olmaksızın para iadesi isteyebilir miyim
  ürünün bir ayıbı olmaksızın para iadesi isteyebilir miyim 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Ürünün bir ayıbı olmaksızın para iadesi isteyebilir miyim


  "müşteri ürünü ancak ayıp iddiası ile iade edebilir. veyahut diğer seçimlik haklarını
  kullanabilir. mağazaya gelerek ürünün satın alınması durumlarında sebepsiz cayma hakkı yoktur" görüşünüze katılıyorum. Ancak genel olarak; bir ürün aldığımızda ve daha sonra 30 gün içinde mağazaya değişim için gittiğimizde (üründe ayıp olmasa bile) kullanılmama şartıyla değişim yapıyorlar.Sanki böyle bir kanun maddesi veya kural varmış gibi birşey hatırlıyorum. Ancak hiçbiyerde böyle bir kanun maddesi bulamıyorum. Tüketici ürünü aldıktan sonraki 30 gün içerisinde ayıp iddiası olmadan nedensiz bir şekilde, değiştirme veya para iadesi istemesine karşılık satıcının bu talebi yerine getirme zorunluluğuna ilişkin bir kanun maddesi ile ilgili sizin bir bilginiz var mı acaba?
  Elimdeki olayda ise tüketicinin ayıp iddiası yok, üründe de ayıp yok zaten. Nedensiz bir şekilde değişim istemiş.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Ürünün bir ayıbı olmaksızın para iadesi


  Mağazalardan yapılan alışverişler ve mesafe satımlarında durum farklılık gösteriyor.
  Mesafe satımlarında alıcı herhangi bir neden göstermeksizin 7 gün içinde sözleşmeden cayma hakkını kullanabilirken yerinde satımlarda ise koşulsuz iade düzenlenmemiş.Firma,iade almama hakkını saklı tutabilir.

+ Yorum Gönder