+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Kırmızı iç çamaşırı geleneğinin anlamı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kırmızı iç çamaşırı geleneğinin anlamı nedir
  kırmızı iç çamaşırı geleneğinin anlamı nedir? 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kırmızı iç çamaşırı geleneğinin anlamı

  kırmızı giyen bütün yıl boyunca donanır inancıyla şans getirdiği bilinir ancak sadece köşeyi dönmek isteyen esnafın işine yarar.
  pazarda kendine kırmızı, dantelli iç çamaşırı seçen başörtülü teyze yılbaşında kırmızı iç çamaşırı giymek uğur getirir mi? sorusuna bu sayede evimiz, arabamız oldu, bu yıl da hacca gidicez inşallah şeklinde cevap vererek kırmızı iç çamaşırına yüklenen anlamın boyutlarını gözler önüne sermiştir

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Kırmızı iç çamaşırı geleneği  Yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı geleneği nereden geldiği bilinmese de pek bir yaygın. İnsanların umutları tükenmediği sürece kırmızı iç çamaşır türünden daha çok yeni gelenekler türetilir. Ne de olsa UMUT peşindedir insanoğlu.
  Daha çok bayanlar için geçerli olduğu söylense de erkekler arasında da azımsanmayacak kadar yaygın olduğu söylentileri dolaşır ortalıkta. Eh ne diyelim…
  Amacı nedir kırmızı iç çamaşır giymenin? Yeni yılın uğur getirmesi, kimileri için de yeni yılda daha çok seyahat etmektir belki de.

+ Yorum Gönder