+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Garantörlük Belgesi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Garantörlük Belgesi Nedir
  Garantörlük Belgesi Nedir? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Garantörlük Belgesi Nedir

  Garantörlük belgesi, öğrencinin Almanya'da bulunduğu süre içerisinde masraflarını karşılamayı taahhüt eden bir kişi tarafından verilen bir belgedir. Kısaca “Garantör”, Almanya'dan herhangi bir kişi, Türkiye'den ise Anne veya Baba olabilir. Garantörlük Belgesine, diğer bir alternatif ise Bloke hesaptır. Bunun belli bir prosedürü vardır ve Almanya'daki Deutsche Bank'da açılması gerekmektedir. Bloke hesap açtırmadan önce bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

  Garantör eğer Türkiye'de Anne-Baba olacaksa Alman Büyükelçiliğine noterden tasdikli bir belge ibraz edilir ve bu belgeyi destekleyen gelir evrakları sunulur. Taahhütname örneği için bizimle irtibata geçiniz.

  Eğer, Garantörlük Evrakı Almanya'da bir akraba veya tanıdık tarafından alınacaksa Almanya’daki yabancılar bürosundan parasal garanti belgesinin özel form dilekçesi alınmalıdır ve bu Belge Alman Büyükelçiliğine (veya Türkiye’deki konsolosluğuna) sunulmalıdır

 3. Ziyaretçi
  Peki bu garantör belgesi geçerlilik süresi nedir.
 4. Fatma
  Administrator
  Peki bu garantör belgesi geçerlilik süresi nedir.
  Garantörlük belgesi, öğrencinin Almanya'da bulunduğu süre içerisinde masraflarını karşılamayı taahhüt eden bir kişi tarafından verilen bir belgedir. Öğrencilik süresince geçerlidir.

+ Yorum Gönder


garantörlük belgesi,  garantörlük belgesi örneği,  garantörlük belgesi nedir,  garantör nedir,  garantörlük nedir