+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi
  Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi

  Özellikle çorap olarak kullanıldığında, gümüş tabaka mantar oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş mantarlarda ise tıbbi tedavi sürerken tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylece tedaviye daha kısa sürede cevap alınabilir.

  Gümüşün mantar oluşumunu engellediği mekanizma şöyle çalışmaktadır ; vücudumuzdan salgılanan asidik ter sıvısı ile beslenen bakteriler, asidi amonyağa çevirip kötü koku oluşumuna sebep olurken, artıkları da mantarların ürediği doğallığı bozulmuş proteinler ortamını oluşturmaktadır. Antibakteriyel özelliği ile bakterileri imha edip çoğalmalarına engel olan gümüş, hem kötü kokuların oluşumunu önlerken hem de doğallığı bozulmuş protein ortamını engeller. Mantarların beslendiği zemini imha eder. Böylece yeni mantarlar oluşmaz ve tedavi daha kısa sürede sonuçlanır.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi


  Natura Silver kumaşları gümüş elyaf X-STATIC® in doğal yararları ile 100 % pamuğun ekolojik faydalarını birleştiren Hermann Bühler yapımı SwissCotton ® iplikleri ile üretilmiştir. Böylece en az sentetik iplikler ile üretilen kumaşlar kadar nemi hızla buharlaştırıp çabuk kuruyan ve aynı zamanda içeriğindeki Supima kalite pamuktan gelen yumuşak ve maksimum giyim rahatlığı özelliklerine de sahiptir.
  Bu nedenle spor giyim , iç giyim, çorap, hamile iç çamaşırı ve medikal ürünlerde kullanılmaktadır.

+ Yorum Gönder