+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda İklim; insanın kişiliğini değiştirir mi, değiştirmez mi? Münazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İklim; insanın kişiliğini değiştirir mi, değiştirmez mi? Münazara
  İklim; insanın kişiliğini değiştirir mi, değiştirmez mi? Münazaramız var bu konu hakkında tartışma açan,ilirmisiniz. lütfen arkadaşlar herkes görüşünu yazsınki heppimiz bunda ders çıkaralım.. 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İklim; insanın kişiliğini değiştirir mi, değiştirmez mi


  Oturan kişiliğin değişmesi çok zordur (; değil iklim, 7 iklim değişse dağ gibi durur-değişmez kişilik..

 3. Ziyaretçi
  lütfen münazaramız var. acilen iklim insan kişiliğini değiştirmez konusunu savunmamız lazım ama yorumlar çok az neden kimse fikrini yazmiyor..
 4. Ziyaretçi
  İklim; insanın kişiliğini değiştirir mi, değiştirmez mi

  Günümüzde epidemiyolojik araştırmalar –toplumlarda hastalıkların oluşum ve dağılım çalışmaları- hava ve iklim ile hastalıkların nasıl ilişkili olduğunla ilgilenen temel disiplindir. Halbuki, bu ilişkinin varlığı yıllar öncesinden kanıtlanmıştır. Roma döneminde, Vitruvius Pollio, mimar olarak, yeni yerleşim yerlerinin seçimi, hayvanların nerede yerleştirileceği konusunda hava durumu referans almıştır. Bir başka ölçüde, eğer o yörede yaşayan hayvanların ciğerleri yeşilimsi sarı ise o yöre yerleşime uygundur, ölçeği kullanılmıştır. Günümüzde bu tür ölçülere yer verilmemektedir.

  Hava durumu ve hastalıklar arasındaki bağ, birçok hastalığın mevsimsel olarak ortaya çıkmasıyla kolayca anlaşılabilinir. Bu yüzyılın başlarına kadar, Avrupa’da çocuk ishali çocuk ölümlerinde temel nedendi. Şimdi ise, mikrobik ishalden ölümler yalnız fakir ülkelerde kalmıştır. Tropik bölgelerdeki bazı toplumların tarımı, üretimi, gıda elde etmesi tamamen mevsimlere ve mevsimsel yağışlara bağlıdır. Yağışlı mevsim “aç mevsim”dir çünkü hasat yapılamaz. Yağışlı mevsim aynı zamanda “hastalık mevsimi”dir çünkü eksik veya zayıf beslenme başta tropikal hastalıklar olmak üzere birçok hastalığa davetiye demektir.

+ Yorum Gönder


iklim insanın kişiliğini değiştirir mi ,  iklim insanın kişiliğini değiştirmez,  iklim insanın kişiliğini değiştirir mi değiştirmez mi,  iklim insanın kişiliğini değiştirir mi değiştirmez mi münazara,  iklim insan kişiliğini değiştirir mi,  iklim insanın kişiliğini değiştirir münazara