+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Ormanların korunmasında yasalar mı, çevre bilincimi etkili olur? Münazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Ormanların korunmasında yasalar mı, çevre bilincimi etkili olur? Münazara

  Eğitim daha önemlidir bnce çünkü yasalar ormanları korumuyor çünkü şöyle bir yasa var. Tatil yerleri gibi yerlerde ağaç karşılığında para verip ormanları yok edebiliyorsun. Ayrıca insanlar yasakları dinlemiyor, nerde yasak olsa ille de yasak olanı yapıyor. Yani eğitim almış bi kişi zaten çevreye yaptığı her kötü şeyin çevreye zararını bilir ayrıca eğitimli insan zaten kanunlara uyar bu yüzden kanunlardan önce ormanların korunmasında eğitim önemlidir ormanların korunması için çevre bilinci gereklidir..
  Cevap: Ormanların korunmasında yasalar mı, çevre bilincimi etkili olur? Münazara frmacil sayfa 2iki Cevap: Ormanların korunmasında yasalar mı, çevre bilincimi etkili olur? Münazara

 2. Ziyaretçi
  Bilinç daha etkili zorla yapılan işten hayır gelmezz
 3. Ziyaretçi
  hayır. her işin başı eğitim değil,her işin başı asıl sağlıktır.
 4. Ziyaretçi
  Bence yasalar daha önemli.Mesela bu konuya Almanya örneğini verebilirim.Almanya'da insanlar yere çöp bile atamıyor.Çünkü yere çöp atmak yasak ve yasalarla korunuyor.Almanya'da insanlar çevreyi kirletemiyor.Çünkü yasalardan korkuyorlar.

 5. Ziyaretçi
  teşekkürler iyi bir koz saolun

 6. Ziyaretçi
  her insanın arkasından konuşmak çok kötü bir seydir. o insan çevreye zarar vermenin çok kötü bir şey olduğunun bilincin dedir

 7. Ziyaretçi
  Bence CEZA daha Önemlidir. Çünkü Bizim Milletimiz Ne Kadar Eğitim Verirek Verelim Eğitilmiyor. Yani Bu Eğitimle Olacak İş Değil. Yani Ormanları Yok Ederek Kendi Bindiğiniz Dalı Kesmeyin. Ayrıca Ceza Caydırıcıdır.
  Tşk.

 8. Ziyaretçi
  şunu söyliyebilirim bizim münazaramizin konusuda ayni fakat şimdiki topluma bakarsaniz yasalar olsada eğitimsiz ve bilinçsiz bir insan yasalari takmaz takan varmi hadi gel bu soruyu cevapla bakiyim ? Eğitimsiz ve bilinçsiz topluluk yasalara değer vermez zaten yasalarida eğitim alan insanlar çikarmadi mi?

 9. Ziyaretçi
  Ormanların korunmasında yasalar etkilidir

  Bizimde bu konuda münazaramız vardı.Biz yasaları tutuyorduk ve biz kazandık

 10. Ziyaretçi
  Ormanların korunmasında yasalar etkilidir, insanlara ne kadar çevre bilincini anlatsa da insanın bir kulağından girer bir kulağından da çıkar insanların yerlere çöp atmamasını biliyor ama yine de çöplerini yerlere atıyorlar. Yerlere çöp atmamaları için bir ceza konunu çıkartarak insanları her bir yere çöp attığında kişiler o kişiyi uyaracak eğer çöpünü yerden almadıysa bir miktar para kesilmesi daha çok insanın gözünü korkutur fakat cebini kullanan kişi yerlere daha az çöp atılmaya başlar tabi ki insanların çere bilincine az çok bilmesi lazım bilmeyen kişi yine de yapıcanı yapar.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu


ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilincimi etkili olur,  ormanların korunmasında çevre bilinci,  çevrenin korunmasında yasalar etkilidir münazara,  ormanları korumada yasalar daha etkilidir münazara,  ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilinci mi etkili olur,  ormanların korunmasında çevre bilinci etkilidir