+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örnekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örnekler
  atatürk vatanını ve miilletini çok sevdiiğiini örneklerle yazarak anlatınız 2. Asel
  Bayan Üye

  Vatan sevgisi Atatürk’ün en önemli özelliğidir.Vatanın savunulması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.Vatan savunmasını her şeyden önemli ve her şeyden üstün gören Atatürk’ün İstiklâl Savaşının kazanılmasında vatan sevgisi ve Türk milletine olan güveni önemli bir yer tutar.

  Son mesajda Mustafa Kemal Atatürk'ün Vatan ve Millet sevgisini anlatan anıları var

 3. Ziyaretçi
  Mustafa Kemal realist bir liderdi

  Lekelemelerin politika kadrosunu nasıl daraltacağını ve kendisini bir avuç partizan takımı elinde bırakacağını düşünerek, açıkça bir suç işlemiş olanlar dışında yalnız kişisel değerlere saygı gösterdi Sicil yoklamalarına rağbet etmedi Bir gün bana


  - Kuva-yı Milliye'ye inanmayanlar da inananlar kadar haklı idiler, demişti

  Falih Rıfkı ATAY

  Kaynak: Falif Rıfkı Atay - Mustafa Kemal, Mütareke Defteri, 1955


 4. Ziyaretçi
  Afyonkarahisar'ın hatlarının çözülmesi sonunda birkaç Yunanlı tutsak, geceleyin Mustafa Kemal'in çadırına getirilmişti Bunlardan birisi, Muzaffer Generalin doğup büyümüş olduğu Selanik'ten gelmişti Yüz, kendisine yabancı gelmediğinden ve üniformasında da hiçbir bellilik görmediğinden kim olduklarını ve rütbelerini sormaya başlamıştı
  - Binbaşı mısınız?
  - Hayır
  - Albay mı?
  - Hayır
  - Korgeneral mi?
  - Hayır
  - Peki nesiniz?
  - Ben Mareşal ve Türk Orduları Başkomutanıyım! Şaşkınlıktan ağzı açık kalan Yunanlı kekeledi:
  - Bir başkomutanın savaş hattına bu kadar yakın yerlerde dolaşması işitilmiş değil de!

  General SHERRIL

  Kaynak: General Sherril - Atatürk Nezdinde Bir Yıl Elçilik, 1935 5. Ziyaretçi
  Türk toplumu için gelmiş geçmiş en önemli liderlerden olan ATATÜRK , örnek alınacak fikirleriyle,başarılarıyla,bitmez tükenmez çalışma azmi ve ilerleme isteği ile asla unuttulmıyacak değerlerinden biridir.

  Çocukluğundan başlıyarak,öğrenim hayatı,çalışma hayatı incelendiğinde ATATÜRK bize,çalışmalarıyla,başarılarıyla,vatan ve millet sevgisiyle kendisini takip etmemiz gereken en önemli,liderlerden biridir.

  ata

  “Türklerin vatan sevgisi ile dolu göğüsleri,düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir.” sözleriyle vatan sevgisinin önemini vurgulayan ATATÜRK, Milletini seven,milletine sadık, ve milletine güvenen bir türk milleyetcisidir.Ve en önemli gerçek şudur ki canını bile hiçe sayarak, vatan ve millet sevgisini en önde tutan ATATÜRK’ün bize bıraktğı en önemli miraslardan biri olan vatan ve millet sevgisi ve milli aşktır.

  Bu nedenle bize bıraktığı miraslara sahip çıkarak,onun gibi koruyup kollayarak,gerektiğinde canımızı bile vererek,elimizden geleni değil daha fazlasını yapmaya çalışmalıyız.

  Bizler onun torunları,onun gençleri,onun çocuklarıyız.Öyleyse ona layık olmak için,bize bıraktığı vatanımızı tarihe yakışır bir makama ulaştırmak için aypılması gereken onun izinden yürümektir.

  “Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadır.benden sonra beni benimsemek isteyenler,bu temel mivher üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse,manevi mirasçılarım olurlar.”

  Sözleri ile bizlere hedefe ulaşacak yolları tüm açıklığıyla göstermektedir.O zaman bize düşen görev acilen onun manevi mirascıları olarak gerekeni yapmaktır.

 6. Ziyaretçi
  ATATÜRKÜ GÖRDÜM DÜŞÜMDE

  Sizler yaşadıkça çocuklarım
  Ben de yaşıyorum demek,
  İşte aranızdayım Ahmetler, Mehmetler’le,
  Sizler yaşadıkça çocuklarım
  Elele
  Yanınızdayım

  Sizler yaşadıkça çocuklarım
  Daha ferah içim,
  Gök daha geniş denizler daha geniş,
  Vatan ya vatan,
  Vatan sonsuzluktan gelmiş
  Sonsuzluğa açılan yol
  Vatan siz.

  Sizler yaşadıkça çocuklarım
  Bilin ki
  Ben de yaşarım,
  Bir sevinç düştü mü içinize
  Bir keder düştü mü içinize
  Bilin ki
  Aranızda ben varım.

  A. Rıza ERGüVEN 7. Ziyaretçi
  Benim hayatta yegâne fahrim servetim Türklükten başka bir şey değildir.
  1923

  Bu memleket tarihte Türktü halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
  1923

  Türk! Öğün. Çalış. Güven.
  1925

  Bir Türk dünyaya bedeldir.
  1925

  İngiliz ateşe militerinin sorduğu bir sorunun cevabıdır:
  Anasının ve babasının asilliğiyle iftihar eden Tedoz İtalya yarımadasına inmek isteyen Türk Attillâ'ya barış görüşmesinden önce sormuş:
  "Siz hangi asîl ailedensiniz?" Attillâ da ona cevap vermiş: "Ben asîl bir milletin evlâdıyım!" İşte benim cevabım da size budur!"

  Türk milleti büyük bir arslandır. Biz hepimiz onun tüyleri arasına sıkışmış ve sığınmış göz ile görülmez küçük varlıklarız. O arslanın büyük hareketleri ve hamleleri ise inkılâp hareketleri ve hamleleridir. Bu arslanı tahrik edebilmek İşte bizim için iftihar edebilecek rol budur.
  1931

 8. Ziyaretçi
  Türk milleti güzel her şeyi her medenî şeyi her yüksek şeyi sever takdir eder. Fakat muhakkaktır ki herşeyin üstünde tapındığı bir şey varsa o da kahramanlıktır. Bu sözlerim şüphesiz bugünkü uyanık Türk gençliğinin kulaklarında yüksek ve tesirli akisler yapacaktır. Yüksek huylarına ehemmiyetle baktığım Türk çocuklarından daha az şey istemem.

  Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz zekiyiz çalışkanız yüksek maksatlar uğrunda ölmesini biliriz.

  Millet ve biz yok birlik halinde millet var. Biz ve millet ayrı ayrı şeyler değiliz. Ve şunu kat'i olarak söyleyeyim ki bir millet varlığı ve bağımsızlığı için herşeye girişir ve bu gaye uğrunda her fedakârlığı yaparsa muvaffak olmaması mümkün değildir. Elbette muvaffak olur. Muvaffak olamaz ise o millet ölmüş demektir. Şu halde millet yaşadıkça ve her türlü fedakârlıkta bulundukça muvaffak olamaması hatıra gelmez ve böyle bir şey söz konusu olamaz.
  1919


 9. Ziyaretçi
  Ben batı milletlerini bütün dünyanın milletlerini tanırım. Fransızları tanırım Almanları Rusları ve bütün dünyanın milletlerini şahsen tanırım ve bu tanışmam da harb sahalarında olmuştur ateş altında olmuştur. Ölüm karşısında olmuştur. Yemin ederek size temin ederim ki bizim milletimizin manevî kuvveti bütün milletlerin manevî kuvvetinin üstündedir.
  1920


 10. Ziyaretçi
  Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvelâ bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen fikren fiilen bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır.
  1923

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu


atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örneklerle,  atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örnekler,  atatürkün vatanının ve milletini çok sevdiği örnekler,  atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğini örneklerle yazarak anlatınız,  atatürkün vatanını ve milletini çok sevdiğinin örnekleri,  atatürk vatanını ve milletini çok sevdiğini örneklerle yazarak anlatınız