+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Türkiye cumhuriyetini korumak ve daha ileriye götürmek için neler yapmalıyız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türkiye cumhuriyetini korumak ve daha ileriye götürmek için neler yapmalıyız
  türkiye cumhuriyetini korumak ve daha ileriye götürmek için neler yapmalıyız 2. Asel
  Bayan Üye

  Türkiye cumhuriyetini korumak ve daha ileriye götürmek için neler yapmalıyız


  Cumhuriyeti korumak için, cumhuriyetin yönetim biçimi olan demokrasiye sıkı sıkı sarılmamız gerekir. Vatandaş olarak Cumhuriyeti korumak deyiminin içi bazı siyasi ideolojilerin amaçları doğrultusunda boş siyasi sloganlarla doldurulmaya çalışılmıştır ve çalışılmaktadır. Bazı kesimler Cumhuriyet'in güvencesi olarak orduyu ve bazı siyasi ideolojileri adres gösterse de, cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı o ülkenin demokrasisi ve dolayısıyla halkıdır. Cumhuriyet ve Demokrasi'yi ayrı ayrı ele alamayız. Cumhuriyet zaten halkın kendi kendini yönetme biçimidir, ancak günümüze kadar çoğu siyasi ideoloji demokrasiyi bir tarafa bırakıp, cumhuriyeti koruma adı altında askeri müdahaleler yapmış ve bu müdahalelere alkış tutmuştur. Rejim elden gidiyor söylemleri, mevcut iktidar sahiplerinin ülke yönetimindeki nufüzunun ellerinden gitme hezayanlarından öteye gidemez.

  Kısacası vatandaşın cumhuriyeti koruma ve kollama adına yapması gereken tek şey oy vermektir ve oy verdiği siyasileri takip etmektir. 4 senede bir seçim olduğu için 4 sene de bir Cumhuriyet'i ve Demokrasi'yi koruma fırsatı vatandaşın önüne gelmektedir. Hiç bir demokratik olmayan müdahale Cumhruiyeti korumak adı altında meşru gösterilemez. Bu Cumhuriyet'in özüne ve manasına ihanettir.
 3. Ziyaretçi
  Çok temiz olmalı çevreye çop atmamalı şehri korumalıyız
 4. Ziyaretçi
  bence sadece okumalı ve meslek sahibi olmalıyız

 5. Ziyaretçi
  bence çok çalışıp meslek sahibi olmalıyız

 6. Ziyaretçi
  bence vergi toplayıp köprü yaptırmalıyız

 7. Ziyaretçi
  çok iyi yazı bravo çok güzel ve anlamlı

 8. Ziyaretçi
  bencede çok çalışıp meslek sahipi olup cumhuriyetimizi koruyabiliriz arkadaşlar.

+ Yorum Gönder


cumhuriyetle daha ileriye,  ülkemizi korumak ve güçlendirmek için neler yapmalıyız,  cumhuriyeti korumak için neler yapmalıyız maddeler halinde,  cumhuriyetimizi korumak için neler yapmalıyız maddeler halinde,  cumhuriyeti korumak ve geliştirmek için neler yapabiliriz,  ülkemizi korumak ve güçlendirmek için neler yapabiliriz