+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Küçük Kemancı Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Küçük Kemancı Kitap Özeti
  Küçük Kemancı | Kitap Özeti kücük kemancı kitabıın özetini yollarmısınız! 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Küçük Kemancı Kitap Özeti

  Tüm evleri birbirine benzemesine rağmen çok şirindi Silis-Maria köyü. Köydeki evlerden iki tanesi birbirinden farklıydı. Bu eski evlerden birinin bahçesinde çok güzel meyve ağaçları vardı, diğerinin ise bahçesi yoktu ama ahırı vardı. Bu evde tüm köyün İtalyan diye tanıdığı Travillo ve oğlu birlikte yaşıyordu. Pazar günleri baba ve oğlu birlikte el ele dolaşırlardı. Köyden geçtiklerinde herkes çok şaşırıyordu. Çocuk, adeta babasının kopyasıydı.Eğer Pazar günleri hava yağmurlu ise gezmeye çıkmazlar evde pencerenin önüne oturur dışarıyı seyrederlerdi. Bazen baba cebinden ağız mızıkasını çıkarır saatlerce çalardı.

  Çocukta büyük bir ilgi ile babasını seyrederdi. Bazen de tarağının üzerine kâğıt parçaları koyarak, güzel şarkıları dile getirirdi. Her çeşit müzik aleti, babasının elinde dünyanın en güzel seslerini çıkarırdı. Çocuk babasının söylediği şarkılardan özellikle birini çok severdi.’’Bir göl vardı, Peskiyera’da’’ ,diye başlayan bu şarkı çok uzundu. Şarkıda neşeli sözler bir yana şikâyetlerde yer alıyordu. Şarkı bitince baba oğlunun omzunu sıvazlayıp:

  —Aferin Enriko çok güzel söyledin, diyordu. Çocuğu sadece babası Enriko diye çağırıyordu, diğerleri kısaltma olarak Riko diyordu.

  Eleanor H. PORTER

 3. Ziyaretçi
  küçük kemancı bence çok güzel ve zevkli bir kitap
 4. Ziyaretçi
  mükemmel bir hikaye tebrikler

 5. Ziyaretçi
  süper tek kelimeyle

 6. Ziyaretçi
  çok güzel çok beyendim

 7. Ziyaretçi
  çok saoll çok iyi oldu performans için

 8. Ziyaretçi
  Evet performans için yardımcı oldu. Teşekkürler.Çok sağolun bence genel olarak bazı kitapların böyle gerçek ve genel özetlerin çıkarılmazı çok önemli herkeze yardımcı olur.Lütfen devamını getirin herhangibibir kitap ve daha fazlası için gerçekten Teşekkür edeiyorum

 9. Ziyaretçi
  çok güzel bence okumam gerekiyodu kitabı bu rayı okudum anladım

 10. Ziyaretçi
  güzel yazmışsın ama kitapta riko evleniyo filan yani onları yazmamışsın

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


küçük kemancı özeti,  küçük kemancı kitap özeti,  küçük kemancı kitabının özeti,  küçük kemancı kitabı özeti,  küçük kemancının özeti,  küçük kemancı özet