+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere
  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerler 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere

  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere hipodrom denilirdi. Antik Yunanlılar sıralı veya katlı oturma yerleri olan hipodromlar inşa etmişti. Oturma yerleri uzun bir koşu alanını çevreler ve bir ucunda kıvrılırdı. Koşu alanı ortadan bir duvarla ayrılırdı ve genelde 180 ile 240 metre uzunluğunda olurdu. Yunan hipodromlarının en büyüğü Konstantinopolis‘teydi (günümüzdeki İstanbul). Roma’daki Maximus Meydanı, bütün Roma meydanları gibi, Yunan hipodromlarının kopyasıydı. Maximus Meydanı antik Roma hipodromlarının en büyüğüydü ve 250.000 kişilik kapasiteye sahipti. Hızlı ve sert geçen yarışlarda sık sık şiddetli kazalar meydana gelirdi. Bu yarışları kazanan sürücüler zengin süper starlar olurlardı. Daha yakın zamanlarda yarış pistlerine, kapalı sirklere ve eğlence mekanlarına hipodrom denilmiştir.
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere  At ve at arabası yarışlarının yapıldığı yerlere hipodrom denilirdi. Antik Yunanlılar sıralı veya katlı oturma yerleri olan hipodromlar inşa etmişti. Oturma yerleri uzun bir koşu alanını çevreler ve bir ucunda kıvrılırdı. Koşu alanı ortadan bir duvarla ayrılırdı ve genelde 180 ile 240 metre uzunluğunda olurdu. Yunan hipodromlarının en büyüğü Konstantinopolis‘teydi (günümüzdeki İstanbul). Roma’daki Maximus Meydanı, bütün Roma meydanları gibi, Yunan hipodromlarının kopyasıydı. Maximus Meydanı antik Roma hipodromlarının en büyüğüydü ve 250.000 kişilik kapasiteye sahipti. Hızlı ve sert geçen yarışlarda sık sık şiddetli kazalar meydana gelirdi. Bu yarışları

+ Yorum Gönder