+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Alp Bayırı nerededir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Alp Bayırı nerededir
  Alp Bayırı nerededir 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Alp Bayırı nerededir

  Alp Bayırı, orta Avrupa’nın güneyinde bir dağ sırası olan Alplerin bir parçasıdır. Bu arazide yüksek dağlar, derin vadiler, dağların eteklerinde kayın, meşe ve kestane ağaçlarından oluşan ormanlar bulunur. Yükseklerde çayırlar ve çam ağaçları görülür. Daha yükseklerde sadece çalılar kalır, dağın zirvesi kayalarla ve buzullarla kaplıdır. Alplerden eriyen karlar pek çok nehri besler. Alplerden kaynaklanan nehirler üstüne yapılan hidroelektrik santralleri İtalya’nın ihtiyacı olan elektriği büyük oranda karşılar. Alplerde insanlar küçük, dağılmış topluluklar halinde yaşar, tarım ve hayvancılıkla geçinirler. Pek çok turist kayak yapmak için Alplere gelir.

  Gerçek Dosyası: Alp Dağları İtalya’nın bir ucundan diğer ucuna uzanır. Bu dağlarda yumuşak kayalardan oluşan dik bayırlar vardır. Yağın, koyun ve keçilerin aşırı otlatılması; ormanların kereste elde etmek ve tarım arazisi açmak için kesilmesi sonucu sürekli olarak aşınmaktadır.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Alp Bayırı nerededir  Alp Bayırı, orta Avrupa’nın güneyinde bir dağ sırası olan Alplerin bir parçasıdır. Bu arazide yüksek dağlar, derin vadiler, dağların eteklerinde kayın, meşe ve kestane ağaçlarından oluşan ormanlar bulunur. Yükseklerde çayırlar ve çam ağaçları görülür. Daha yükseklerde sadece çalılar kalır, dağın zirvesi kayalarla ve buzullarla kaplıdır. Alplerden eriyen karlar pek çok nehri besler

+ Yorum Gönder