+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Hayvanlarla iletişim kurmak insanı nasıl etkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanlarla iletişim kurmak insanı nasıl etkiler
  hayvanlarla iletişim kurmak insanı nasıl etkiler 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hayvanlarla iletişim kurmak

  Evde hayvan besleyen çocuklar hem sorumluluk alıyor hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğreniyor.
  Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Çelikkol evde hayvan besleyen çocukların hem sorumluluk aldıklarını hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğrendiklerini söyledi.
  Prof. Dr. Çelikkol yaptığı açıklamada evde hayvan beslemenin yetişkinler kadar çocuklar için de güzel bir uğraş olduğunu ancak bazı ailelerin çocukların bu yöndeki isteklerine pek sıcak bakmadıklarını ifade etti.
  Çocukların kedi köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarla yakın iletişim kurmayı sevdiğini dile getiren Prof. Dr. Çelikkol bunun için günümüzde en elverişli ortamın da ev olduğunu anımsattı.
  Prof. Dr. Çelikkol evde hayvan beslemenin yetişkinlere oranla çocuklara çok daha fazla avantaj sağladığını bu eğilimdeki çocukların takdirle karşılanmasının gerektiğini belirterek şöyle devam etti:
  “Evde besledikleri kedi köpek ve kuş gibi hayvanlarla yakın arkadaşlık ve dostluk ilişkisine giren çocuklar yaşıtlarına oranla çokdaha hızlı bir şekilde sosyalleşmektedirler. Çünkü bu çocuklar hayvanlarla kurdukları sıcak ve sevecen iletişim sayesinde paylaşmayı sevmeyi kendilerine güvenmeyi dostluğu ve yardım etmeyi öğreniyorlar.Ayrıca bu çocuklarda yiyecek ve içeceğini verdiği sağlığıyla yakından ilgilendiği hayvan sayesinde sorumluluk duygusu gelişiyor“
  Prof. Dr. Çelikkol ailelerin tüm bu avantajları dikkate alarak çocuklarının evde hayvan beslemeye ilişkin isteklerini reddetmemelerini aksine onları teşvik edici bir yaklaşım içine girmelerini önerdi
 3. Ziyaretçi
  çok güzel herşey için çok teşekkür ederim size bana çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim
  tekrar
+ Yorum Gönder


hayvanlarla iletişim kurmak,  insanlar hayvanlarla iletişim kurabilir mi,  canlılarla iletişim kurma,  hayvanlarla iletişim kurmak insanları nasıl etkiler