+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Türklerin son olimpiyatlarda başarısızlık nedenleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türklerin son olimpiyatlarda başarısızlık nedenleri nelerdir
  türklerin son olimpiyatlarda başarısızlık nedenleri nelerdir 2. Ayşe
  Yeni Üye  LONDRA 2012’de hezimete uğrayan Türk halteri son yıllardaki başarılardan sonra en kötü günlerini yaşıyor. Oysa antrenman kilolarımıza bakılırsa umut yüklüydük. Peki ne oldu da Türk sporunun madalya hazinesi halterde sıfır çektik? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olimpiyat öncesindeki iftar yemeğindeki haltercilere verdiği 60’şar cumhuriyet altını (39 bin TL) “peşin ödül” bile haltercileri motive edemedi. Üstelik bazı otoriteler, bu ödülün rahevete yol açtığını bile ileri sürebiliyor.
  Dopingle başımız dertte
  HAZIRLIK sürecinde doping nedeniyle yine WADA ile başımız derde girdi. Şimdiye değin duyulmamış “Doping şüphelisi” gerekçesi ile Fatih Baydar ve İbrahim Arat olimpiyat kadrosundan çıkarılınca yerlerine hazırlığı olmayan Bünyamin Sezer ile yarın son halterci olarak podyuma çıkacak olan Nezih Sağır alındı. Bu hazırlıksız yakalanmanın başarısızlıkta çok önemli bir rol oynadığında görüş birliği var.
  Doping belasından halter değerlerimizi koruyamadığımızda bir gerçek. Nurcan Taylan gibi önemli bir isim yarışmış olsa 2004’te Atina’da 210 kilo ile kazandığı altın madalyayı 8 yıl sonra 205 kilo ile elde eden Çinli’ye kim bilir kaç kilo fark atardı?
  Öte yandan, Başarısızlığın nedenleri arasında disiplinsizlik de gösteriliyor. Otoriteler, kamp disiplininin yetersiz olduğunu belirtiyor. Sporcuların bu gevşek ortamda iyi hazırlık yapamadığı özellikle vurgulanıyor
  8 siklette 225 kilo fark yedik
  SİBEL Şimşek dördüncü, Nurdan Karagöz, Bediha Tunadağı ve Hurşit Atak beşinci, Mete Binay’ın altıncı, oldu. Erol Bilgin sekizinci, Bünyamin Sezer on sekizincilikte kalırken, Aylin Daşdelen’in 129 kilo silkmede sakatlanmasıyla üzücü bir tablo oluştu. 8 siklette sporcularımızın yaptığı dereceler, kilolarında şampiyon olan rakiplerimizin toplam 225 kilo altında kaldı.
  Başkan Akkuş
  Çok üzgünüz
  HALTER Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, halterdeki başarısızlığa ilişkin sorularımızı yanıtlarken, “Başlanğıç derecelerine göre üç sporcunun madalya şansı vardı ancak bekleneni veremediler. Üzgünüz” dedi.
  Nurcan Taylan:
  Şampiyon olurdum
  DOPİNG nedeniyle 4 yıl men cezası alan, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Nurcan Taylan, “En kötü performansımı sergilesem bile olimpiyat şampiyonu olurdum. 40 derece ateşle çıksam, elimi kolumu sallayarak altın alırdım” dedi.
  NAİM SÜLEYMANOĞLU
  Dediklerim çıktı
  Avrupa Şampiyonası’nda Türk halterinin kötüye gittiğini söylediğimde önlem alınmadı. Bazı arkadaşlar bana kızdı. halterin iyi yolda olduğunu iddia edenler, sözlerimi ciddiye almadılar. Yani 1.5 yıl önce olacakları söylemiştim. Türk halterinin bu kadar ayaklar altına alınması bizi çok üzüyor. Sıfır çeken sporcuların suçu yok.
  HALİL MUTLU
  En masumu sporcular
  GEÇEN olimpiyattan ders alınmadı. 2004 gibi olmasını bekleyemeyiz ancak 2008 den daha iyi olmasını beklemek normaldi. Birileri Türk halterini bu duruma getirdi. Bu başarısızlıkta en masum sporculardır. İmkan sağlansa onlar gereğini yaparlar. Biz bile bu camiada kendimize yer bulamıyorsak siz gerisini düşünün. Hizmete varız ama bu fırsatı yakalayamadıktan sonra ne yapabiliriz ki?
  ENVER TÜRKİLERİ
  Milli Takım eski antrenörü
  Birbirlerini yiyorlar
  2004 yılındaki o başarıdan sonra yönetim değişti. Hasan Akkuş “Dopingci antrenörle çalışmak istemiyorum” diyerek beni kapı önüne koydu. Şimdiki antrenörler taktik olarak yetersiz ve birbirlerini yiyiyor. ESKİ BAŞKAN KENAN NUHUT: Şimdiki federasyon, bizden devraldığı mirası yedi bitirdi. Bu halde olmak camiadaki herkese acı veriyor.

+ Yorum Gönder