+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Ünlülerde çocuktu kitabının özeti ve kahramanları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ünlülerde çocuktu kitabının özeti ve kahramanları
  ünlülerde çocuktu kitabının özeti ve kahramanları 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Kitabin Adi : Ünlüler De Çocuktu

  Kitabin Yazarlari : Hikmet Altınkaynak

  Kitabin Yayin Evi : Can Yayınları

  Kitabin Sayfa Adeti : 106 sayfa / 2. hamur Kağit

  Kitabin Dili : Türkçe

  Kitapin Özeti :

  “Sevgili çocuklar, elinizdeki bu kitap, pek çoğunuzun kendisine hayran olduğu ünlü yazarlarımızın çocukluk yıllarını bir araya getiriyor. Öyle sanıyorum ki, çocukluğunuzun geniş, renkli ufuklarını daha da canlı ve güçlü olarak tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu yazarlarımızı daha da yakından tanımanıza olanak sağlayacaktır. Sizlerin bir an önce yetişkin olmanıza katkıda bulunacaktır. Hepinize güzel, renkli bir gökkubbe altında mutlu bir dünya diliyorum.”
  - Hikmet Altınkaynak

  Ünlü yazarlarımızın çocukluk anılarını bir araya getiren bu kitapta kimler yok ki: Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Adalet Ağaoğlu, Necati Cumalı, Mümtaz Zeki Taşkın, Naim Tiralı, Afet Ilgaz, Gülten Dayıoğlu, Adnan Özyalçıner, Kemal Özer, Bekir Yıldız, Mehmet Başaran, Demirtaş Ceyhun, Sulhi Dölek, Buket Uzuner, Yüksel Pazarkaya, Hakkı Özkan.

  Hikmet Altınkaynak’ın derlediği bu kitabın resimlerini ünlü çizerimiz Ercan Akyol yaptı. Sizleri bu ünlü yazarlarımızla baş başa bırakıyoruz.
+ Yorum Gönder