+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Bi ütopya yazmam lazım yardımcı olurmusunuz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bi ütopya yazmam lazım yardımcı olurmusunuz
  bi ütopya yazmam lazım yardımcı olurmusunuz 2. Ayşe
  Yeni Üye

  bi ütopya yazmam lazım yardımcı olurmusunuz

  bi ütopya yazmam lazım yardımcı olurmusunuz hakkında bilgi  TRANSPÖTOMİYA CEMAHİRİYESİ ANILARI


  … "Otorite", evlerdeki çamaşır makinelerinin, alt burjuvazi kültürünü yaşatan ögeler barındırdığı gerekçesiyle, her şehre 10.000 kiloluk, dev çamaşır yıkama üniteleri kurdu.
  Üniteler, faaliyete geçmelerinden 6 ay sonra Sermayenin Serbest Dolaşımı Kurulu (SSDK) tarafından , American Middle East Trade Company (AMET) şirketine satıldılar. Hepimiz, kirli çamaşırlarımızı , her pazar o üniteye götürürdük.
  Kodlanan numaralandırılan çamaşırlarımızı 15 gün sonra Halk Çamaşır Tevziat Bürosu’ndan alırdık. 100.000 çamaşırı dev kazanda yıkayan sistem şehrimizin en modern tesisiydi.
  Pazar günleri “Halk Çamaşırları Hijyen Merkezi”nden (HÇHM) çıktıktan sonra "Otorite"nin sağlıklı aile ve toplum projesi çerçevesinde , -İlerleyen Toplum- rekreasyon piknik alanına giderdik. yaklaşık 15.000 aile yapılan anonsla kendilerine ayrılan bölümde piknik yapmaya başlardı. hepimizin piknik sepetleri ve örtüleri aynıydı. Halk Sağlığını Koruma Dairesi’nin AMET’ten satın alma yoluyla temin ederek dağıttığı piknik menülerimizde aynıydı. pikniğimiz başladıktan yarım saat sonra , merkezi anons sisteminden, Nehat Doğan ve Rasim Kustahyalı'nın ;
  "otorite"nin halkımız için gerçekleştirdiği projelerin , birey bazında ortaya koyduğu pozitif sonuçları ve "otorite"nin halkımız için gerçekleştireceği hizmetlere ferden nasıl daha fazla katkıda bulunabileceğimize dair vecizelerle dolu sohbetlerini dinlerdik.
  Pikniğin sonuna doğru " Halk Kültürünü Geliştirme Merkezi " sanatçısı Çiğtem Tunc'un seslendirdiği türküyle birlikte , günün en eğlenceli anlarını yaşardık. Dev ekrandan yayınlanan figürleri aynen takip eder , senkronize şekilde harmandalı oynardık. Harmandalı, " Otorite"nin halkımız için belirlediği standart folklor oyunuydu. Pikniğimiz, aynı anda başladığımız ve 1 dakikada bitirdiğimiz diş fırçalama ve hijyenini sağlama faaliyetiyle sona ererdi.
  Halk Yerleşkeleri Nakil Birliği taşeron firması AMET’in Chrysler marka sarı otobüslerine düzenli biçimde dönüş için yerleşirdik. Yarım saatte harekete hazır hale gelmeyen otobüsün tüm yolcuları , -Bilinçli halkın disiplini- kurslarına gitmek zorunda kalırdı. O kurslardaki ağır eğitimin Halkın nizamı için gerekli olduğunu bilir ve eğitim programına harfiyen riayet ederdik.
  Dönüş yolculukları da da tıpkı piknik gibi eğlenceli ve öğretici geçerdi. Otobüslerdeki merkezi ses sisteminde çalan şarkıya hep beraber eşlik edilirdi;
  “BİR BİR BİRİBİRİLERİNE ,
  BAKAR , BAKAR BAKAR DURURUZ

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  transpötomiya cemahiriyesi anilari

  transptomyacemahryesani (1) - Kopya.jpg

  transptomyacemahryesani.jpg
+ Yorum Gönder