+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Develerin neden uzun kirpikleri vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Develerin neden uzun kirpikleri vardır
  develerin neden uzun kirpikleri vardır 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  develerin neden uzun kirpikleri vardır  çöldeki kum tanelerinin ve tozların havada rüzgarla birlikte uçması devenin görüşünü zorlar bunu engellemek için develerin uzun kirpikleri vardır.Develerin kirpikleri birbiri içine geçebilen bir sisteme sahiptir. Herhangi bir tehlike anında otomatik olarak kapanırlar. İç içe geçen kirpikler hayvanın gözüne en ufak bir toz tanesinin bile girmesine izin vermez. Burun ve kulaklar, kum ve tozdan korunmak için uzun kıllarla kaplıdır. Uzun boynu yerden 3 metre yükseklikteki yaprakları bile yemesine imkan tanır

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  develerin neden uzun kirpikleri var?

  develerin uzun kirpikleri

  Develerin yaşadıkları yer çoğunlukla çöllerdir. Bedeviler, yüklerini sıcağa dayanıklılıkları nedeniyle çöllerden develerle geçirirler. Çöller bilindiği gibi ince tanecikli kumlarla kaplıdır ve sık sık rüzgarla bu kumlar savrulur.
  Develerin kirpikleri birbiri içine geçebilen bir sisteme sahiptir. Herhangi bir tehlike anında otomatik olarak kapanırlar. İç içe geçen kirpikler hayvanın gözüne en ufak bir toz tanesinin bile girmesine izin vermez. Burun ve kulaklar, kum ve tozdan korunmak için uzun kıllarla kaplıdır. Uzun boynu yerden 3 metre yükseklikteki yaprakları bile yemesine imkan tanır.

+ Yorum Gönder


develerin neden uzun kirpikleri vardır