+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Balık nerede yaşar nasıl beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Balık nerede yaşar nasıl beslenir
  balık nerede yaşar nasıl beslenir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Büyük balıklar ve orta büyüklükteki balıklar,kendi soylarından daha küçükleri yemekle geçinirler. Bu,konuşma diline geçmiş bir deyimdir: (Büyük balık,küçük balığı yer ) derler.

  Bizim üzerinde duracağımız konu,küçük balıkların ne yiyerek geçindiğidir. Bunlar,küçük, çok küçük, mikroskobik deniz canlılarını, yahut da bitkicikleri yerler
 3. Ziyaretçi
  Balık Nasıl Beslenir?

  Balıkları beslerken yemlerini verirken çok dikkatli olmalıyız .Balıklar için sadece bir tane yem kulllanmalıyız .Çünkü balıklar için 1 tane yem gün boyu onları zinde tutar.Balıklar da insanlar gibi canlıdır çok yemek yediğinde ölür.Ama balıklar suda insanlar karada yaşar.Bu konulara çok dikkat etmeliyiz çok yem verdiğimizde onların ölebileceğini unutmamalıyız.Şimdi size birazda balıkların gelişiminden bahsedicem.

  Balıklar gelişirken onlarla ilgilenmek yani onlara tatlı söz söylemek onların gelişimine katkıda bulunur.İnsanlar bile diğer canlılardan güzel söz ve sevgi bekler.Bizde balıklarla konuşup onlarla ilgilenmeliyiz.Çünkü oda bizler gibi canlıdır.Evimde limon adında bir balık besliyorum ve onla her gün konuşupö ilgileniyorum.O artık beni tanıyo.Ve bu konulara çok ama çok dikkat ettiğim için beni çok ama çok seviyo.Bende onu çok ama çok seviyorum.Lütfen herkez bunlara dikkat etsin .İnsanlar ve balıklar arasındaki ilişkiyi unutmasın .  1.Su değişimleri akvaryumunuzdan kirletici maddeleri ve biyolojik atıkları temizler, akvaryum suyunuzu tazeler. Bu işlemi hafta bir gün belirleyerek her hafta aynı gün yapabilirsiniz.Ortalama değişim miktarı temizlik amaçlı ise her hafta:½,%20 hastalık hallerine ise:hastalık türü ve durumuna göre %20 ila %60 arası değişim yapabilirsiniz.


  2.Balıklar, insanlar gibi vücut sıcaklıklarını sabit tutamazlar.Akvaryum sıcaklığınızı sabit tutmaya ve su değişimleri sırasında yeni eklenecek suyun akvaryum suyunuzla aynı sıcaklıkta olmasına dikkat ediniz.

  3.Akvaryumunuzda gerekmedikce ilaç yada kimyasal maddeleri kullanmamaya özen gösterin.(Bazı akvaryist arkadaşlar her su değişimde koruma amaçlı ilaçlar kullanırlar)bu olay hiç iyi değildir bakterilere ve hastalıklara karşı direnç kazandırır hastalık esnasında kullandığınız zaman ilaç maalsef işe yaramayacaktır.Ph miktarınızı değiştirmek istediğinizde, ph arttırmak için kayalar, karbonat kısmı soda düşürmek içinse ağaç bitkiler,gaga taşı kullanabilirsiniz. Akvaryumunuzdaki ani pH değişimlerinden kaçınmaya çalışın.


 4. Ziyaretçi
  Balık iyi suların olduğu yerde yaşarve balıklar balık yemi ile beslenir.

+ Yorum Gönder


balıklar nerede yaşar,  balıklar ne yer nerede yaşar,  balık ne yer nerede yaşar,  balık nerede yaşar,  baliklar nerede yasar,  balıklar nerede yaşar nasıl beslenir nasıl çoğalır