+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Transıt kamyonet özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Transıt kamyonet özellikleri
  yeni transıt kamyonet kazada ne kadar nasıl korur 2. Ayşe
  Yeni Üye

  Transit Kamyonet size daha rahat bir sürüş sağlamak amacıyla geliştirdik. İç hacme eklenen yeni konfor özellikleriyle ve günlük yol trafiğini daha stressiz ve rahat bir hale getiriyor
  Sürücü, yolcu ve yük güvenliği daima hayati önem taşır. Bu nedenle Transitler, kapsamlı bir emniyet ve güvenlik önlemleri paketi ile donatılmıştır
  Sürüş Güvenliği


  Yeni Transit, koşullar ne olursa olsun, güvenliğinizi ve kontrolün her zaman sizde olmasını sağlamak için, bir dizi etkileyici aktif sürücü asistanı teknolojisi sunar. Tüm yolculuklar alabildiğine konforlu  Elektronik Denge Programı (ESP)  Elektronik Denge Programı, Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile birlikte çalışarak, belirlediğiniz şeritten yapılan en ufak bir sapmayı bile algılar ve aracın pozisyonunu düzelterek, kontrol hissini artırır.
  Buna ek olarak, Acil Durum Fren Yardımcısı (EBA) da, ani fren yapmak zornda kaldığınızda, hızla tepki verip maksimum fren gücü sağlayarak durma mesafenizi azaltır.

  Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)


  EBD, ABS sistemi ile birlikte çalışarak fren gücünü dengeler ve gücü ön ve arka tekerlekler arasında otomatik olarak dağıtır. Böylece, aracı daha dengeli bir hale getirerek durma msafesini de azaltır.


  Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HLA)


  Bu sistem, yokuşlarda geriye kaymayı önleyerek, daha rahat bir kalkış yapmanızı sağlar. Ayağınızı frenden çektiğinizde, tekerleklere bir süre daha fren uygulayarak çalışan sistem, güvenli bir kalkış yapmanıza yardımcı olur.  Motor ve Fren Çekiş Kontrol Sistemi (BTCS)


  Kalkarken tekerleğin boşa dönmesine engel olan bu sistem, özellikle iki tekerleğin çimenlerde ya da gevşek çakıl taşlarının üzerinde bulunduğu durumlarda oldukça kullanışlıdır


  zeminlerde ya da arazide sürerken daha fazla güven hissettirir. Sistem, en çok ihtiyaç duyduğunuz zaman aracın yol tutuş gücü azaldığında, çekişi ön tekerleklere aktarır.
  •Gevşek yüzeyler, çamur ya da yoğun kar gibi zorlu sürüş koşullarında ilave çekiş gücü
  •Sistem, gücü ön tekerleklere aktardığında, kaygan zeminlerde ya da arazide geliştirilmiş araç gücü
  •Sürücü girdilerine ihtiyaç duymayan Akıllı otomatik sistem
  •Özellikle sık sık saha ve takip çalışmaları yapan kamu hizmeti şirketleri ve kurtarma ekipleri için uygundur.


  Hız Sınırlayıcı

  Opsiyonel olarak sunulan bu ayarlanabilir cihaz sayesinde, vanınızın üst hız limitini 110 km/h’ye kadar sınırlayabilirsiniz. Güvenliğinizi düşündüğü kadar, yakıt tasarrufu yapmanıza ve düşük karbondioksit emisyonuna da yardımcı olur.


  Hız Kontrol Sistemi ve Deri Direksiyon Simidi


  Ergonomik bir şekilde tasarlanmış, 4 kollu deri direksiyon simidi üzerine yerleştirilen anahtarlar sayesinde, istediğiniz hızı ayarlayarak uzun yolculukları çok da az yorucu bir hale getirebilirsiniz! Üstelik bu özellik Önden Çeker modellerimizde standart olarak sunuyoruz.


  Transit, çarpışma anında enerjiyi emerek tüm yolculardan uzaklaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Standart olarak gelen sürücü hava yastığı ile ön yolcu ve yan perde hava yastıkları, yolcu güvenliğini artırır.

  Ayrıca, destekleyici ve dayanıklı ön koltuklar, üç noktalı emniyet kemerli rahat koltuklar ve kişiye özel ayarlanabilir koltuk başlıkları da bulunmaktadır.

  Minibüs modellerimizde arka koltuklarda iki noktalı emniyet kemerleri standart olarak sunulmaktadır. Üç noktalı emniyet kemerleri

  Araç Güvenliği  Yeni Transit’in güvenlik önlemleri dizisi şunları kapsar:
  •
  Anahtar kontaktan çıkarıldıktan sonra motoru devre dışı bırakan ve yalnızca özel şifreye sahip anahtarı tanıdıktan sonra motorun çalıştırılmasına izin veren Pasif Alarm Sistemi (PATS)

  •
  Güçlendirilmiş montaja sahip yüksek güvenlikli kilitler ve benzersiz kilitli mandala sahip kapı kilit sistemi, zorlamayı ve izinsiz girişleri önler.

  •
  Merkezi veya çift kilitleme, anahtarla açılan kaput ve yakıt deposu kapağı kötü niyetli kişileri engeller.

  •
  Görünür Araç Kimlik Numarası (VIN


  Opsiyonel olarak sunulan güvenlik özellikleri ise şöyledir:
  •Ayarlanabilir kilit açma, uzaktan kumandalı anahtarı kullanarak, sürücüye hangi kapının hangi sırayla kilitleneceğini seçme şansı tanır. Bir alarm sistemi, iç hacim tarayıcı ve yedek akü de isteğe bağlı olarak seçilebilir. Alarm, ayrıca,çektiğiniz ne olursa olsun, römork bağlantısını da izler
+ Yorum Gönder