+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Polis merkezi günlük hayatımızı nasıl etkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Polis merkezi günlük hayatımızı nasıl etkiler
  polis merkezi günlük hayatımızı nasıl etkiler 2. Ayşe
  Yeni Üye

  Polis, kişisel çıkarları korumak ya da yalnızca bir gruba hizmet vermek amacıyla değil, bütün bireylere ve topluma eşit hizmet vermek için kurulmuş bir teşkilattır.Emniyet hizmetinin mesleki veya polis mesleğinden kaynaklanan özellikleri de şöyle sayılabilir: Emniyet hizmeti önleyici ve koruyucu niteliktedir. Silah kullanmaya kadar varan çeşitli zor kullanma yollarından yararlanır(Aydın, 1996:14).

  Günümüzde, polislik mesleği, halkla sıkı bir işbirliği içinde yapılıyor. Bunun adına “toplum polisliği (community policing) denilmektedir(Kavgacı, 1997:27).

  Siyasi rejimler genel olarak, otoriter, totaliter ve demokratik olmak üzere üç başlık altında incelenmektedirler. Burada belirtilen üç ayrı rejimde de polisler toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçasıdırlar. Rejimlerin her üçünde de polise rastlanır. Buradaki farklılık, her rejimdeki polisin yetki ve sahip olduğu zorlayıcı gücün kullanma hakkının farklı olmasıdır. Demokratik yapıdan uzaklaştıkça, polis uygulamalarında güç kullanımı da artmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  bence polisler suçlular hiç bilmeden yakalıyor ya evliyse ya çocuğu varsa
+ Yorum Gönder


polis hayatımızı nasıl kolaylaştırır,  polis mesleği hayatımızı nasıl kolaylaştırır,  polisler hayatımızı nasıl kolaylaştırır,  polis mesleği hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor,  polislik meslegi hayatimizi nasil kolaylastirir,  polis meslegi hayatimizi nasil kolaylastirir