+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiler
  namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiler 2. Leyla
  Devamlı Üye


  Namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkileri hakkında bilgi

  Dinimizin emrettiği ibadetler, sevap kazandıran eylemler olmakla birlikte davranışlarımızı güzelleştiren programlardır. Her bir ibadetin güzel huy ve davranışlarımıza olumlu etki eden çeşitli yönleri bulunmaktadır.

  Örneğin zekatı düşünelim Zekat, Allah’ın zengin olan Müslümanlara farz kıldığı bir ibadettir. Zekat veren biri, Allah’ın emrini yerine getirdiği için çok sevap elde eder ve O'nun hoşnut olduğu bir kimse olur Bununla birlikte davranış yönünden pek çok kazançları olur.

  Örneğin:

  Para kazanma hırsı, zamanla insanı bencil, acımasız ve hak tanımaz biri haline getirebilir. Zekat vermekle insan, kendini bu tehlikelere karşı korur; paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenir.

  Zekat örneğinde olduğu gibi namaz, hac, oruç ibadetlerinde de insan davranışlarını güzelleştirmeye yönelik pek çok yararlar vardır. İnanan bir insan, ibadetlerini düzenli ve amacına uygun olarak yerine getirdiğinde Allah’ın da beğendiği mükemmel bir ahlaka sahip olmuş olur.

 3. Ziyaretçi
  sağolun çok işime yaradı..
 4. Ziyaretçi
  Çok sağolun bir iki eklemeyle çok işime yaradı ve inşallah öğretmenim buna 100 verir.


 5. Ziyaretçi
  sağolun çok güzel

+ Yorum Gönder


namazın duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkileri,  namazın duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisi,  namaz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiler,  namazın duygu ve davranışları üzerindeki etkileri,  namazın duygu ve davranış üzerindeki etkileri,  namazın duygu ve davranışlarımıza etkileri