+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Eğitim ile sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eğitim ile sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır
  eğitim ile sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır 2. Ayşe
  Yeni Üye

  Hem eğitimle sağlık, hemde sağlığın korunmasıyla eğitim arasında yakından bir ilişki vardır. İnsan sağlığı hem kişi için, hem de toplumlar ve ülkeler için çok değerlidir. Kişilerin sağlığın önemini anlamaları, buna bağlı önlemler almaları, kendilerini korumaları ve sağlık kuruluşlarına ve sağlıkla uğraşan kişilere inanıp güvenmeleri için eğitim almaları gerekir.
  Bu amaçla hem okullarda, hem sağlık kurumlarında, hem de medyada pek çok kampanya yürütülmektedir. Okullarda öğrenciler ve aileleri, hastanelerde hastalar, hasta yakınları ve elbette sağlık çalışanları sürekli eğitilmekte ve bilgilendirilmektedirler. Son yıllarda ülkemizdeki eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim daha da titizlikle uygulanmaktadır.
  Lise ya da Üniversite eğitimi almakla yeterli sağlık bilgilendirmesi almak aynı değildir. Okullardaki Sağlık Dersleri önemli olmakla birlikte yeterli olmayabilir. Sağlık için, sağlığımızı korumak için, sağlık kurumlarının kendilerinden, onlara ait yayınlardan ve medyadaki basılı, görsel ve periyodik yayınlardan da yararlanabiliriz. Bu derslerle, kitap, broşür, panel, seminer, vb. yollarla eğitimle donanıp, kendimizi, çevremizi, yakınlarımızı ve yaşadığımız dünyayı koruyup sağlıklı bir yaşama uygun hale getirebiliriz.
+ Yorum Gönder