+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Piramidin öğelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Piramidin öğelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır
  piramidin öğelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  piramidin öğelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır
  Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır.
  Eski Mısırlılar ve Yunanlılar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.


  Altın Oran; CB / AC = AB / CB = 1,618
  Bir doğru parçasının (AB) Altın Oran'a uygun biçimde iki parçaya bölünmesi gerektiğinde, bu doğru öyle bir noktadan (C) bölünmelidir ki; küçük parçanın (AC) büyük parçaya (CB) oranı, büyük parçanın (CB) bütün doğruya (AB) oranına eşit olsun.
  Altın Oran, pi (π) gibi irrasyonel bir sayıdır ve ondalık sistemde yazılışı; 1,618033988749894'tür. -noktadan sonraki ilk 15 basamak- Bu oranın kısaca gösterimi: olur. Altın Oranın ifade edilmesi için kullanılan sembol, Fi yani Φ'dir.
+ Yorum Gönder


piramidin ögelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır,  piramidin ögelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır kısaca ,  piramidin öğeleri arasında nasıl bir ilişki vardır,  piramidin ögeleri,  piramidin öğelerinin sayıları arasında nasıl bir ilişki vardır,  piramitin ögeleri