+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Kaka Leite Biyografisi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. dafu-1905
  Devamlı Üye

  Kaka Leite Biyografisi hayatı
  Kaka Leite Biyografisi hayatı

  Kaka Leite 22 Nisan 1982 tarihinde Brezilya da doğmuştur. Orta şaha mevkinde görev tapmaktadır. Şuan ülkesinde futbol oynamaktadır.
  ülke:Brezilya
  Doğum Tarihi ve Yaşı:22/04/1982 (25)
  Doğum Yeri:Brezilya
  Görev Yeri:Ofansif Orta Saha
  Forma No:8
  Boy:183 cm
  kilo:73 kg

  OYNADIĞI TAKIMLAR
  AC Milan


  Brezilya
  Sao Paulo FC

  images.jpg
  Ricardo Izecson dos Santos Leite (bilinen adıyla Kaka) 22 Nisan 1982de Brezilyada doğmuştur. Günümüz forvet kriterlerine uygun sürat çalım ve sert şutlarıyla son derece başarılı bir futbolcudur. Brezilya'nın Sao Paolo takımında yıldızı parlayan Kaka, 2003 yılında 8.5 milyon € karşılığında Milan'a transfer olmuştur. Şu anda A.C Milan'da oynamaktadır. Forvetin arkasında merkez orta sahada, ofansif orta saha oyuncusudur. Milan'da 22 numaralı formayı giymektedir. Brezilya milli takımının 2002 Dünya Kupası kadrosunda da yer bulan Kaka 2006 Dünya Kupası'nda da Brezilya milli takımı kadrosunda yer almaktadır.

  Kaka şu ana kadar Brezilya milli takımıyla çıktığı 37 maçta 12 gol kaydetmiştir ve ayrıca dünya kulüplerinin de gözüne girmiştir. Bir çok kişi de merak uyandıran Kaka ismi ise küçük kardeşinin küçüklüğünde gerçek ismi olan Ricardoyu söyleyememesinden dolayı Portekizcede Ricardo anlamına gelen Caca kelimesini kullanmasından gelmektedir.
  KAKA Hayatı Yaşamı Biyografisi

  Ricardo Izecson dos Santos Leite (bilinen adıyla Kaka) 22 Nisan 1982'de Brezilya'da doğmuştur. Günümüz forvet kriterlerine uygun sürat çalım ve sert şutlarıyla son derece başarılı bir futbolcudur. Brezilya'nın Sao Paolo takımında yıldızı parlayan Kaka, 2003 yılında 8.5 milyon € karşılığında Milan'a transfer olmuştur. Şu anda A.C Milan'da oynamaktadır. Forvetin arkasında merkez orta sahada, ofansif orta saha oyuncusudur. Milan'da 22 numaralı formayı giymektedir. Brezilya milli takımının 2002 Dünya Kupası kadrosunda da yer bulan Kaka 2006 Dünya Kupası'nda da Brezilya milli takımı kadrosunda yer almaktadır.

  Kaka şu ana kadar Brezilya milli takımıyla çıktığı 37 maçta 12 gol kaydetmiştir ve ayrıca dünya kulüplerinin de gözüne girmiştir. Bir çok kişi de merak uyandıran Kaka ismi ise küçük kardeşinin küçüklüğünde gerçek ismi olan Ricardo'yu söyleyememesinden dolayı Portekizce'de Ricardo anlamına gelen Caca kelimesini kullanmasından gelmektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kaka Leite aslın da tam adı bu olmasa da Kaka Leitnin tam adına bakıldığı zaman kendisinin bir ispanyol olduğu hemen anlaşılmaktadır. bunun dışında Kaka Leite bilindiği gibi çok yetenekli ve dünyaca ünlü bir futbolcudur. bunun dışına ayrıca çok da yakışıklıdır.
+ Yorum Gönder


KAKA,  kaka biyografi,  kaka leite