+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Natalia Hanikoğlu Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Natalia Hanikoğlu Kimdir
  Kısaca Natalia Hanikoğlu Kimdir 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Natalia Hanikoğlu hakkında bilgiler

  natalia.jpg

  Natalia Goncharova ((d. 1975, Moskova) Rus asıllı Türk vatandaşı voleybolcu. 1,89 m. boyundaki oyuncu daha önce Türk Milli Voleybol Takımı'nda da görev yapmıştır. Lakabı baby olan Natalia'nın Ela isminde bir kızı var.
  Voleybola Moskova’da 8 yaşında başladı. Rusya'da Beden eğitimi ve spor bölümününden mezun oldu. CSKA Moskova takımı ile profesyonel oldu. Daha sonra Zareçye Odintsovo'ya transfer oldu. İtalyan takımı Ancona'da oyandıktan sonra 1997'de Kocaelispor'a transfer olarak ilk kez bir Türk takımına transfer oldu. Bu sırada Rus Milli takımında da görev yapıyordu. Ancak Türkiye'ye geldikten sonra yine bir voleybolcu olan Hakan Hanikoğlu ile evlenerek 1998 yılında Türk vatandaşı oldu. 2000 yılında Eczacıbaşı'na transfer oldu. Eczacıbaşı formasıyla oldukça başarılı maçlar çıkaran Natalia Hanikoğlu, özellikle son yıllarda büyük atılım gösteren Türk Bayan Milli Voleybol Takımı'nın en önemli oyuncularından birisi oldu.
  4 sezon Eczacıbaşı'nda başarıyla mücadele ettikten sonra, 2004-05 sezonunda tekrar Rus Ligi'nde Zareçye Odintsovo'da oynadı. 2005 yılında Dinamo Moskova'ya transfer oldu. 2007 yılına kadar Dinamo Moskova'da mücadele ettikten sonra bir süre voleybola ara veren Hanikoğlu, 2008-09 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu.[1] 2009-10 sezonu için Eczacıbaşı ile anlaşan Natalia Hanikoğlu, 2010-11 sezonu için Azerbaycan'ın Azerrail Bakü takımı ile anlaştı. 2011-12 sezonunda Galatasaray Medical Park'la anlaşmaya varan Hanikoğlu[2], burada 1 sezon forma giydikten sonra 2012-13 sezonunda Beşiktaş ile sözleşme imzaladı.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Natalia Hanikoğlu bilindiği gibi bir rus asıllıdır ancak bu onun bir türk olduğunu değiştirmemektedir. bunun dışında bilindiği gibi Natalia Hanikoğlu başarılı yetenekli tanıdık bir voleybolcumuzdur ve ayrıca bir kadın olması bizim için daha da onur verici bir şeydir.
+ Yorum Gönder


natalia hanikoğlu