+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Ronaldo Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Ronaldo Biyografisi
  Ronaldo Biyografisi hayatı  Ronaldo.jpg  Ronaldo Luis Nazario de Lima, 22 Eylül 1976'da Rio de Janeiro'da dünyaya geldi. Aktif futbol yaşantısına İtalya'nın Milan Kulübü'nde başladı ve Avrupa'nın üst düzey takımlarından yer aldı. Zinedine Zidane ile FIFA Yılın Dünya Oyuncusu ödülünü 7 kazanan futbol tarihindeki 2 oyuncudan biridir.

  Dünya Kupaları tarihinde gelmiş geçmiş en çok gol atan futbolcu ünvanına sahip olan Ronaldo, 3 yıla yakın bir süreç sakat kalmış ve bu dönemde aldığı kilolara nedeniyle sık sık eleştirilmişti.

  1996 Atlanta Olimpiyatları'nda gümüş madalya kazanan futbolcu, aynı zamanda UEFA tarafından 1998 yılında En Değerli Oyuncu ünvanını da almıştır. Ronaldo şu an AC Milan'da 9 numaralı forma ile yer almaktadır. Aynı zamanda 1994 yılından beri Brezilya miili takımında oynamakta olan Ronaldo'nun 97 maçta toplam 62 golü kaydedilmiştir. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  RRonaldo Luis Nazario de Lima 22 Eylül 1976 tarihinde Brezilya da dünyaya gelmiştir. 1993 yılında ilk resmi maçına çıkmıştır. Çok başarılı bir futbolcudur. Birçok başarı ve ödüller kazanmıştır.
+ Yorum Gönder


ronaldo,  ronaldo resmi,  ronaldo resimleri