+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Emre Belözoğlu Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Emre Belözoğlu
  Emre Belözoğlu yaşamı

  Emre'nin hikayesi 7 Eylül 1980 yılında Zeytinburnu'nda ki Bahçekapı Apartmanı, 29 numaradaki 2 gözlü evde başlıyor. Emre'nin babası eski futbolculardan; "Piliç Mehmet" lakaplı Mehmet Belözoğlu. Futbol hayatına Yedikule'de başlayıp, Edirnespor ve Ankara Demirspor'da oynamış. En büyük hayali bir gün Galatasaray formasını giymektir. Ama yaşadığı bir sakatlık hem futbol yaşantısının bitmesine, hem de parasız günler yaşamasına neden olur. Belözoğlu ailesinin en büyük umudu küçük Emre oluyor. 7 yaşında mahallesinin takımı olan Güneşspor'da parlıyor Emre'nin yıldızı. Emre'yi futbolcu yapmayı kafasına koyan "Piliç Mehmet" 1988'de kolundan tutup, futbol okuluna götürüyor oğlunu. Okul dediğimiz, şimdiki gibi öyle yeşil sahalı, dört başı mahmur bir tesis değil. Zeytinburnuspor Kulübü'nün altyapısı Tabii o zamanlar Emre'deki cevheri keşfetmek de kolay değil.
  emrebelozoglu.jpg


  ANNESİ İSTEMEDİ AMA
  Emre'nin annesi Fatma Hanım, eşinin çektiği sıkıntıları bildiğinden Emre'nin futbolcu olmasını istemiyor. Ama babası bastırıyor. Emre de o zamanlar futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Televizyonda maçlarını izlediği Barcelona'nın hayranı. Mahalledeki arkadaşlarına, ballandıra ballandıra bir gün Barcelona formasını giyeceğini anlatıyor. Küçük Emre için 29 Mart 1990 tarihinin önemi büyük çünkü bu tarihte ilk kez lisanslı futbolcu oluyor ve Zeytinburnuspor Kulübü'nde amatör olarak futbola başlıyor. O yıllarda Emre'yi izleyenler, "Sol ayağını iyi kullanırdı. Ama koşmayı sevmezdi. Sürekli çalım atar, bu yüzden yediği tekmelerle yerde kıvranırdı" diyor. Emre'nin diğer çocuklar arasında sivrilmesi uzun sürmez. En büyük şansı da o zaman Galatasaray'ın altyapısında idareci olan Salih Bulgurlu olur. Bulgurlu, "Torunum benim" diye sevdiği Emre'deki cevheri kısa sürede farkedip, ona özel çalışmalar yaptırdı. Galatasaray'a ve Türk futboluna Bülent Ünder, Müfit Erkasap, Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz, Suat ve Okan gibi pek çok yıldızı kazandıran Bulgurlu, yaklaşık 4 yıl boyunca Emre'ye gözü gibi bakar. Ona futbolun bütün temel teknik ve becerisini kazandırır. Temeli kuvvetli olan Emre de hemen her sezon temele bir tuğla eklemeyi başarır. 12 yaşından sonra İstanbul'da futboldan anlayan ne kadar adam varsa, Emre'yi izlemeye başlar.

  GALATASARAY KEŞFETTİ
  Emre'yi ilk keşfeden de, şu anda Samsunspor Teknik Direktörü olan, bir dönem Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Bülent Ünder'dir. Galatasaray altyapısında çalışan Bülent Hoca, Bulgurlu'ya gidip "Hocam elini ayağını öpeyim. Göreceksin, bu çocuk 2 yıl sonra Avrupa'yı sallar. Onu bize ver" diye defalarca ricada bulunur. Oldukça maceralı bir transferden sonra Emre, 1995'te resmen Galatasaraylı olur. Ama o dönemde Şehremini Lisesi 1. sınıfında okuyan Galatasaraylı Emre'yi Salih Bulgurlu, her sabah evinden alır, Zeytinburnu'ndan trene bindirip kendi elleriyle Florya'daki antrenman sahasına getirir. İdman bittikten sonra da evine geri götürür.

 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Emre Belözoğlu 7 Eylül 1980 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Orta saha mevkinde oynamaktadır. Avrupa da bile futbol oynamıştır. Simdi Fenerbahçe de forma giymektedir
+ Yorum Gönder


emre belözoğlu,  emre belözoğlu biyografi,  emre belözoğlu nereli,  emre belözoğlu galatasaray,  emre belözoğlu hayatı,  emre belözoğlu nun hayatı