+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Cevad Prekazi Biyografisi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Cevad Prekazi Biyografisi hayatı
  Cevad Prekazi Biyografisi hayatı

  Cevad Prekazi 18 Ağustos 1957 tarihinde Yugoslavya da dünyaya gelmiştir. Sol açık mevkinde oynamaktadır. Bir dönem Galatasaray da forma giymiştir.

  (Arnavutça: Xhevat Prekazi, Sırpça: Џ
  евад Прекази (Dževad Prekazi)) (d. 18 Ağustos1957, Kosova, Yugoslavya) Arnavut kökenli Sırbistanlı futbolcu 1985-86 sezonunda Galatasaray'da forma giymeye başladı. Özellikle serbest vuruşlardaki ustalığı ve assistleriyle ünlüdür. 1988/89 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı finale kadar çıkan Galatasaray'ın en önemli oyuncularındandı. 15 Mart1989 tarihinde Köln'deki Monako - Galatasaray maçının 61. dakikasında 37 metre mesafeden attığı sıradışı gol ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Tanju ve Mirsad ikilisine yaptığı asistlerle sayısız golü hazırladı. Galatasaray'da 1987 ve 1988 yıllarında lig şampiyonluğu yaşadı.
  Cevad Prekazi 1991 yılında Galatasaray'a veda etti. Bir süre Altay ve Bakırköyspor'da top oynadıktan sonra ülkesine geri döndü
  cevadprekazi6.jpg
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cevad Prekazi bilindiği gibi başarılı ve yetenekli ünlü futbolculardan biridi.r bunun dışında bu ünlü futbolcu arnavut kökenli ancak kosavalı bir futbolcudur. son olarak Cevad Prekazi fotbol oynar iken bilindiği gibi orta saha da oynayan yani orta saha oyuncularından biridir.
+ Yorum Gönder


prekazi,  cevad prekazi,  cevat prekazi,  cevat prekazi biyografi,  cevat prekazi biyografisi