+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Takı Modası Forumunda Örümcek bileklik yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Serap Yaman
  Timin Cadısı

  Örümcek bileklik yapımı
  Örümcek bileklik yapımı
  ,
  örumcek bileklik.jpg

  Malzemeler
  * Misina 40 adet 6 mm. oval kristal
  * Dizi kum boncuk
  * Klips
  * Halka


  Yapılışı
  1) Başlangıç olarak 6 adet kum boncuğun birbiriyle çaprazlanır.

  2) Elinizde bir tarafa sırasıyla 5 adet kum boncuk, 1 adet kristal boncuk, 6 kum boncuğu yerleştirilir. Diğer tarafa 5 adet kum boncuğu, 1 adet kristal boncuk ve 5 adet kum boncuğu yerleştirilir, 6. kum boncuktan çaprazlanır.

  3) İşlem resimde de görüldüğü gibi boyuna 8 sıra olana kadar devam ettirilir.

  4) 8. sıra sonunda ortadaki kum boncuğun iki tarafındaki misinalardan birine 5 adet kum boncuk yerleştirilir ve daire şekline getirilir.

  5) İkinci sıranın yapımı için misinalar yandaki kristalin içinden çaprazlanacak şekilde kum boncuklar içinde dolaştırılır.

  6)Aşağı bakan misinaya sırasıyla 11 adet kum boncuk, kristal ve 5 adet kum boncuk yerleştirilir. Yukarı bakan misinaya ise 6 adet kum boncuk yerleştirilir. 6. kum boncuktan misinalar çaprazlanır.

  7) Sol tarafa 5 adet kum boncuk konup sağdaki daha önce örülmüş kristalden geçirilir. Sol tarafa tekrar 6 adet kum boncuk yerleştirilir, sağ tarafa sırasıyla 5 adet kum boncuk, bir adet kristal ve 5 adet kum boncuk yerleştirilir. 6. kum boncuktan çaprazlanarak örme işlemine devam edilir.

  8)Bu şekilde enine 4 sıra yapılarak bilekliğiniz tamamlanır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  örümcek bileklik fazla yapılması zor olan bir takı değildir herkesin yapa bileceği güzel bir modeldir malzemeler : Misina 40 adet 6 mm. oval kristal Dizi kum boncuk Klips Halka.
+ Yorum Gönder


boncuktan bileklik yapımı