+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Balıkçı Belgesi Nasıl Alınır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Frmacil
  Devamlı Üye

  Balıkçı Belgesi Nasıl Alınır?
  Balıkçı Belgesi Nasıl Alınır?

  Balıkçı Belgesi hakkında bilgi

  balıkçılık yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, bu sirküler ile getirilen yasak, sınırlama ve sorumluluklara uymak şartıyla amatör balıkçılık yapabilirler. Bu kişilere müracaatları hâlinde, veriliş tarihinden itibaren iki yıl geçerli olmak üzere, il ve ilçe müdürlüklerince Amatör Balıkçı Belgesi verilir. Gönüllü amatör balıkçılık kuruluşları üyelerinin belge alma işlemini topluca yaptırabilirler. Bu belge Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde amatör avcılığa izin verilen her yerde geçerlidir. Belgenin kaybı hâlinde beyan üzerine yenisi verilir.

  Türkiye’de Yabancı Uyruklu Kişilerin Amatör Balıkçılık Yapmaları :

  Ülkemizde devamlı olarak ikamet eden, resmî misafir veya geçici olarak görevli bulunan yabancı uyruklular “Misafir Amatör Balıkçı Belgesi” ile avlanabilirler. Bu kişilere durumlarını belgelemek kaydıyla 150 Milyon TL bedel ile Ankara, İstanbul, İzmir il müdürlükleri ve Bakanlıkça yetki verilen il müdürlüklerince iki yıl süre ile geçerli olmak üzere Misafir Amatör Balıkçı Belgesi verilir.
 2. Ezlem
  Üye

  Balıkçılık belgesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak gerekli kurallara uyarak bu belgeyi il ve ilçe tarım müdürlüklerinden alabilir.
+ Yorum Gönder