+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Çiçeklerde Nem - Çiçeklerde Nem Oranı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Çiçeklerde Nem - Çiçeklerde Nem Oranı
  Çiçeklerde Nem


  Çiçeklerde Nem Oranı

  Bitkiler yetişme ve gelişmeleri için gereken besin maddelerini kökleri vasıtasıyla emdikleri suyla birlikte alırlar. Saksıdaki toprak nispeten. Steril musluk suyu ile sulanırsa kompostta bulunan besin elementlerini alabilir. Bir süre sonra toprak fakirleşir veya besin maddeleri süzülür gider. Bu nedenle bitkilere düzenli aralıklarla, bitki bakım rehberinde belirtildiği gibi haftada bir ya da 15 günde bir, suya ilave edilmiş bitki besini formunda ekstra besin maddesi verilmesi gerekir.

  Yarayışlı bitki besin maddelerinin çeşitli tipleri vardır. Bunlarla birlikte daima kullanılma önerileri göz önünde tutulmalıdır.
  Çok sayıda besin elementlerini içerdiği için yağmur suyu musluk suyundan daha yararlıdır.
  Bu nedenle, eğer mümkünse, yağmur suyunun bitkilere püskürtülmesi en iyi yoldur. Bu yalnızca bitkilere yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda kireçsiz olduğu için yapraklar üzerinde çirkinliğe neden olan beyaz lekeleri de azaltır. Püskürtmeden kaynaklanan bu lekeler hoş değildir, ancak sıvı, sprey formunda kullanılabilen yaprak parlatıcıları “Life Shine” ile kolayca uzaklaştırılabilirler.

  Eğer sıvı for-mundaysa,madde az miktarda suda çözülür ve bu solüsyonla yapraklar silinir. Böylelikle yapraklar güzel ve sağlıklı bir parlaklık kazanırlar.
  Püskürtme özellikle, kışın ısıtma sistemleri nedeniyle kurulaşan atmosferde daha büyük önem taşır.
  Bitkiler, yaprakları arasında iyi bir şekilde dağıtılmış buhar veya suya ihtiyaç duyarlar. Fazla su zarara neden olabilir. Ancak bitki spreyleriyle hafif bir yağmurlama kesinlikle herhangi bir zarar meydana getirmez.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çiçekler farklı renkleri e görünüşleri olan ayrıca bulundukları ortama çok güzel kokular veren bitkileridir.ç bu bitkiler her bitkide olduğu gibi belli sıcaklıklara toprak türüne , ışığa ,suya ve son olarak neme ihtiyaç duyarlar. bunun dışında çiçeklerin bu ihtiyaçları türden türe değişiklik gösterebilmektedir.
+ Yorum Gönder