+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Bilgi Teknolojileri veya Bilişim Teknolojisi Ne Demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bilgi Teknolojileri veya Bilişim Teknolojisi Ne Demektir
  Bilgi Teknolojileri veya Bilişim Teknolojisi Ne Demektir  Bilişim teknolojisi veya Bilgi teknolojisi (BT), bilgisayar tabanlı bilişim sistemlerinin, özellikle yazılım uygulamaları ve bilgisayar donanımının incelenmesi, tasarlanması, geliştirilmesi, yürütülmesi, yönetimi ve desteğine verilen addır. BT temel olarak bilgisayarların ve yazılımların aracılığıyla bilginin işlenmesi, dönüştürülmesi, saklanması, korunması, iletilmesi ve bu bilgiye güvenli bir biçimde erişilmesini sağlar.

  Günümüzde bilişim teknolojisi terimi, bilgisayar ve teknolojinin çeşitli yönlerini içine alacak şekilde genişlemiş ve bilinir hale gelmiştir. BT alanında çalışanlar, uygulama yüklenmesinden karmaşık bilgisayar ağlarının ve veri tabanlarının tasarımına varan çeşitli görevleri yerine getirirler. Bu görevlerden bazıları, veri yönetimi, ağ baglantıları, bilgisayar donanımı, veri tabanı ve yazılım tasarımı ve sistem yönetimini içerir.
 2. Acil

  Bilgi Teknolojileri veya Bilişim Teknolojisi Ne Demektir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder