+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Twitter'da En Çok Konuşulan OLaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Twitter'da En Çok Konuşulan OLaylar
  Twitter'da En Çok Konuşulan OLaylar

  Twitter’da en çok konuşulan Fenerbahçe Klubü başkanı Aziz Yıldırım’ın futbolda yürütülen şike iddiaları üzerine soruşturma kapsamına alınması oldu.

  Twitter’da en çok konuşulan gündem haline geldi. Twitter üzerinden çokça yardım kampanyaları düzenlendi ve Van Depremi için birçok kuruluş özel Twitter hesabı açıp kişilerin yardımlarını toplama tweetleri attı.

  Twitter’da en çok konuşulan teknoloji listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  iPad
  iPhone
  Nintendo 3DS
  Mortal Kombat
  iPod

  Twitturk açıklamasına göre de Türkiye’de en çok konuşulan kişiler ve olaylar:

  Hilal Cebeci
  Panpiş” denilen bir söylemi kendi fotoğraflarıyla takipçileriyle paylaşan Hilal Cebeci “panpiş”lerinin ön planda olduğu fotoğraflarıyla ve “panpiş” içerikli cümleleriyle Twitter gündemine adeta bomba gibi düştü. Bu sayede Twitter’da bir çok takipçi kazanan ünlü yıldız Twitter’da en çok konuşulan kişi haline geldi.

  Erol Köse
  Twitter hesabı sayesinde eleştirilerini ya da gönderi yapmak istediği mevzuları kolayca paylaşan Erol Köse sivri diliyle birlikte insanların dikkatini çokça çekmeyi başardı. Bu sayede Twitter’da en çok konuşulan 2. ünlü kişi olmayı başardı.

  Okan Bayülgen
  Twitter üzerinden Erol Köse gibi çokça polemiğe giren Okan Bayülgen’in yeni ekibini Twitter’dan topladığı da bir ara gündemi oldukça meşgul etmişti. Ayrıca Okan Bayülgen yeni Twitter hesabınıda TV üzerinden duyurmuştu. Ekşi Sözlükçüler çalışma koşullarından şikâyetçi olup istifa edince de Okan Bayülgen, Allahcc, Burusvilis, Stivmakkuin, Herbokubileandam ve CeriLevis gibi Twitter fenomenlerini transfer etmek için harekete geçti. Bu tarz adımları ile birlikte de adından çokça söz ettiren Bayülgen Türkiye’de Twitter’da en çok konuşan 3. ünlü olmayı başarmış bulunmakta.

  Twitter’da en çok konuşulan olaylar listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  Terör Olayları
  Ekonomik Kriz
  Bedelli Askerlik
  İnternet Filtresi
  Atanamayan Öğretmenler
  Çılgın Proje

  Sosya Mobilite Evreni

  2011 yılının sonlarına doğru Ekim ayında kurulan SosyaMobilite Evreni, daha 3 aylık yayın hayatında kaliteli isimlerle e-Röportaj yapma şansına erişti ve 2011 Turkcell Blog Ödülleri yarışmasının ilk aşaması olan halk oylamasında Reklam ve Pazarlama kategorisinde ilk 10′a kalarak takipçileri sayesinde final aşamasına geçme şansına erişti.

  3500 takipçiye yaklaşan Facebook Fan Sayfasıyla ve Twitter hesabıyla da takipçileriyle her zaman iletişimde kalan SosyaMobilite Evreni yarattığı kendi Evreni’yle birlikte takipçileri sayesinde hızla büyüme aşamasında…


  Twitter’da en çok konuşulan Türk ünlüler listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  Nihat Doğan
  Cüneyt Özdemir
  Murat Boz
  Melih Gökçek
  Ahmet Hakan
  Doğuş
  Pucca
  Alıntı
 2. Hatice
  Bayan Üye

  Twitter'da güncel olarak en çok konuşulan konulardan biri siyasettir, siyasetin peşine toplumsal olaylar, savaşlar, futbol, moda, sanatçıların yaşantıları konuşulmaktadır.
+ Yorum Gönder