+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Göktaşında Şeker Bulundu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Göktaşında Şeker Bulundu
  Göktaşında Şeker Bulundu


  Avustralya kıtasında olan Murchison meteor parçasını NASA bilim adamları, iki farklı karbon meteorda, şeker ve hayatın oluşumuna destek veren organik bileşimler gözlemledi. Cooper ve çalışma arkadaşları, Murchison ve Murray meteor parçalarında, az miktarda “dihydroksiyacetone” olarak adlandırılan şeker ve şekere benzeyen bir takım maddeler keşfetti.

  Göktaşları için yapılan araştırmalarda şeker bileşimlerine ilk defa rastlandığı belirtilirken, bilim adamları, bu yeni keşiflerin ışığında, Dünyamıza hayatın uzaydan geldiğini düşünmektedir.

  Araştırmacı Cooper, göktaşlarında bulunan diğer bileşimlerde, hücre metabolizmalarının oluşumunda glikoz gibi kritik olan şeker benzeri maddelerin olma ihtimali olduğunu söyledi.

  Meteorların birinde 1982 senesinde az oranda şeker saptayan bilim adamları, meteorun Dünyamıza çarpmasıyla birlikte şeker bulaşabileceğini sanmıştı.

  NASA’nın laboratuvarlarından birinde yapılan araştırmalar, Nature dergisinde yayımlandı.

  Dünyada hayatın başlamasını etkileyen bileşimlerin uzay boşluğundan meteorlarla geldiğine işaret eden bilim adamları, yeni bulguların hayatı sağlayan maddelerin Dünyada nasıl ortaya çıktığı sorusuna bir cevap olabileceğini düşünüyor.
 2. ismail
  Devamlı Üye

  bu bilim adamları da ikide bir bi madde buluyorlar ama biri saatte yüzlerce km hızla uçan gök taşında biri kuyruklu yıldızın bilmem neresinde biri kara deliğin sınırında tamam ben de biliyorum elde değil ama bunları bulunca bir araya da getiremiyorlar neden hava atıyorlar anlamadım ama onları takdir ediyorum gerçekten bulundukları yere geldikleri için
+ Yorum Gönder