+ Yorum Gönder
GSM Programları ve Araçlar ve Telefon Özellikleri Forumunda iPhone'la Türk TV'leri İzlenebiliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  iPhone'la Türk TV'leri İzlenebiliyor
  iPhone'la Türk TV'leri İzlenebiliyor resimli anlatım

  Arkadaşlar bana iPhone' la Türk TV 'lerinin nasıl izlendiği ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Apple'ın popüler cep telefonu iPhone'da Türk televizyonlarını ve bazı yabancı kanalları izlemek için geliştirilen netTV uygulamasını indirdik ve denedik.
  Apple iPhone'un video konusunda bazı kısıtlamaları söz konusu. iPhone için özel olarak render edilmemiş biçimdeki videoları oynatamaması, YouTube dışındaki video paylaşım sitelerini ziyaret edememeniz, bu eksikliklerin başında geliyor. Bu ihtiyaçları gidermek için çıkarılan uygulamalar, büyük talep görüyor. Onlardan biri de netTV adındaki Türkçe uygulama.
  netTV nedir?

  iPhone üzerinden TV kanallarını izleyebilmenizi sağlayan bir uygulama. Popüler kanalların bulunduğu uygulama, internet bağlantısı üzerinden bu yayınları alıyor.


  Büyük İlgi

  Uygulamanın, App Store'da yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen en çok indirilen ücretli uygulamalar listesinde birinci sıraya oturmasına şaşmamak gerekir.


  Kurulum ve İlk Ekran

  Uygulamayı 2,99 Dolar ödeyerek satın aldığınızda kolayca kurulumu yapabiliyorsunuz. İkona tıkladıktan sonra karşılaştığınız ilk ekran ise bu şekilde.


  Kanal Listesi

  "Kanallar" butonuna bastığınızda karşınıza gelen listede, popüler Türk televizyon kanallarını ve bazı yabancı kanalları görebiliyorsunuz. ATV, Show TV gibi kanallar varken, Kanal D ve Fox TV gibi kanallar maalesef listede yer almıyor.


  Hız Problemi

  TV kanallarını izlemek için mutlaka WiFi bağlantınızın olması gerekiyor. Hatta kullandığınız internet bağlantısının da 1 Megabit'ten yüksek olması, yayınları daha sağlıklı izlemenize olanak sağlıyor. Edge üzerinden bu yayınları izlemek mümkün değil. 3G geldiği zaman ise yeni bir bağlantı seçeneği daha sunulabilir.


  Görüntü Kalitesi

  İzlediğiniz yayınların görüntü kalitesi ise fena değil. Aşağıdaki görüntü, ATV'deki bir filmden alınmış durumda ve birebir bir kayıt.


  Kategoriler

  Zamanla gelişeceğini tahmin ettiğimiz kanal listesinde aradığınızı daha kolay bulmanızı sağlamanızı mümkün kılan bir de kategori sayfası mevcut.


  Favoriler

  En sık izlediğiniz kanalları, bu listede saklayabiliyorsunuz. Yeni bir kanal eklemek veya listeden çıkarma işlemi yapmak istediğinizde, kanal listesindeki yıldız ikonuna tıklamak yeterli oluyor.
  Sonuç
  Başarılı bir iPhone uygulaması olan netTV, kanal sayısının az olması ve daha net video seçeneklerini de sunması durumunda, iPhone kullanıcılarının yaklaşık 3 Dolar'ı seve seve vereceği bir yazılım haline gelebilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Apple teknolojisi bir dünya devi olma yollunda. Apple tüm dünyada satışları bulunur. Pahalı bir marka olduğu için tüm kesimlere yönelik değil. Bu nedenle samsung ve nokıanın gerisine düşüyor.
+ Yorum Gönder


türkce tv app iphone,  türk kanallari app,  iphone türkce tv