+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro ve Skeç Arşivi Forumunda Tiyatroyu İlk Kim Kurdu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tiyatroyu İlk Kim Kurdu
  Tiyatroyu İlk Kim Kurdu

  Tiyatro Eski Yunanistan’da doğmuştur. Hayatın, maddi, manevi her davranışını bir masala, bir mitolojiye bağlıyan bu insanlar zevk, eğlence, içki konusunda da, bir tanrı kahraman düşünmüşlerdi.

  Dionysos adını verdikleri bu tanrıya, hayatın çetin şartları ortasında, kendilerine, zaman zaman da olsa, saadet, neşe imkanı yarattığı için, minnetlerini, şükranlarını ödemek istediler. Yılda bir defa, belli günlerde Dionysos Şenlikleri düzenlediler. Bu eğlenceler sırasında içip keyiflenen bazı kimseler, bulundukları yerden ortaya fırlar, taklitler yapar, güldürücü hikayeler anlatırlardı.

  Önceleri rasgele kimselerin akıllarına estikçe yaptıkları bu oyunlar, zaman geçtikçe şenliklerin geleneği oldu. Daha sonra bazı kimseler, bu işi kendilerine meslek edindiler. Böylece, oyuncusu tek kişi olan ilk tiyatro doğmuştur. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Tiyatro güzeldir.Filmden diziden sinemadan daha güzel ve daha ilgi çekici bence.Bulanlarda iyi yapmış ama bu zamanda tiyatroya fazla kimse önem vermiyor.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  tiyatro öncelikle hayatın tüm yönlerini bir arada toplayıp sahne ve dekor ile belli başlı tek bir oyunvu tarafından oynanır.tiyatro hayatın tüm konularını inceleyip skeçlerle oynanmasıdır.tiyatro insanları güldürmek,onlara estetik zevk vermek için oynanılan tiyatrolardır.tiyatro eski Yunan'da orataya çıkmıştır.
+ Yorum Gönder


tiyatroyu kim kurdu