+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro ve Skeç Arşivi Forumunda Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi Oyunu Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi Oyunu Hakkında Bilgi
  Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi oyunu hakkında bilgi


  Ebru Nihan Celkan yazdığı tek perdelik tiyatro oyunu. İstanbul'da yaşayan bir transseksüel olan Umut'un hayatının anlatıldığı eser, ilk kez 17 Aralık 2012'de Altıdan Sonra Tiyatro'da Sumru Yavrucuk'un yönetmenliğinde sahnelendi. Yavrucuk, aynı zamanda Umut karakterini de canlandırdı.
  Açıklama
  2012 yılında Altıdan Sonra Tiyatro bünyesinde "6 Üstü Oyun" projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında oyun yazarları Ayşe Bayramoğlu, Civan Canova, Ebru Nihan Celkan, Mirza Metin, Yeşim Özsoy Gülan ve Yiğit Sertdemir bir araya geldi ve herbiri "bugün" temasıyla yeni bir oyun yazdı. Aralık ayından itibaren ise tiyatroda yeni oyunları prömiyeri yapılmaya başlandı. Celkan'ın bu proje dahilinde yazdığı Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, ilk kez Sumru Yavrucuk'un rejisiyle 17 Aralık 2012'de prömiyer yaptı.
  Konusu
  Tek kişilik bir oyun olan Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi'nin kahramanı Umut'tur. Umut, seyirciye anılarını, ailesini, hayallerini, acılarını, transeksüel olduğu için yaşadığı zorlukları, aldığı tehditleri mizahi bir dille anlatır.
  ……..
 2. Acil

  Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi Oyunu Hakkında Bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder