+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro ve Skeç Arşivi Forumunda Vakıflar Haftası ile ilgili Skeç Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vakıflar Haftası ile ilgili Skeç Örneği
  vakıflar haftası ile ilgili skeç Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Vakıflar Haftası ile ilgili Skeç Örneği

  VAKIFLAR HAFTASI
  Kayseri'de, 30. Vakıflar Haftası kutlama etkinlikleri Melikgazi Belediyesi tiyatro salonunda düzenlenen etkinlik ile sürdü.

  Melikgazi Tiyatro salonunda düzenlenen etkinliğe Vali Şerif Yılmaz, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Vakıflar Bölge Müdürlüğü çalışanları ve öğrenciler katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, Kayseri'de 300 kişilik erkek yurdumuz, Kırşehir'de 300 kişilik erkek öğrenci yurdumuz, Niğde'de 150 kişilik erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ayrıca Kayseri'de 180 aile, Kırşehir'de 183 aile, Nevşehir'de 183 aile ve Niğde'de 195 aile her ay düzenli olarak kuru gıda dağıtımı yapılmaktadır. Bunun yanında yaklaşık 200 fakir ve muhtaç kişiye her ay 395 TL yardım yapılmaktadır. Ayrıca yaklaşık 636 lise öğrencisine ayda 60 TL burs vermekteyiz" diye konuştu.

  Vali Şerif Yılmaz ise, "Ecdadımızın gittiği her bölgede sınırlarımız dışında kalan alanlarda dahil olmak üzere orada bu eserleri bulmanız mümkün. Bugün kamunun gerçekleştirdiği hizmetlerin büyük bir çoğunluğunu Vakıflar aracılığı ile yapıldı. Bugün toplumun bir arada yaşamasını sağlayan yardımlaşma duygusunu sağlayan en önemli müesseselerden bir tanesi Vakıflar bulunuyor. Bugün dünyanın dört bir tarafında, ecdadımızın gittiği her bölge deeğer siz bir yakınlık görüyorsanız bunu sağlayan vakıf müessesesidir" şeklinde konuştu.

+ Yorum Gönder