+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Trafik ve Çevre Forumunda Kış Lastiği Hangi Ayda Takılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kış Lastiği Hangi Ayda Takılmalıdır
  Kış lastiği takılacak ay hangisidir


  Yaz lastikleri, +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleşerek yola tutunmayı azaltır.

  Kış lastiği; özel sırt karışımı ve desen yapısı, omuz bloklarının dişli yapısı, özel profi lleriyle yumuşak malzemeden üretilmesi özellikleriyle +7 derecenin altındaki soğuk hava şartlarında kuru asfalt, kar ve buzda tutunmayı arttırır.

  Kış lastikleri tüm bir kış sezonu boyunca takılmalı yani hava sıcaklığının düşmeye başladığı andan itibaren yani sonbaharda takılmalı ve yine ilkbaharda çıkartılmalıdır.

  Ülkemiz en çok yağışı kış ve bahar mevsiminde alıyor..Hatta birçok yöremizde kış sert geçiyor,ama kış lastiği kullanma oranı bir otomobil dergisinden okuduğuma göre sadece %5'tir.Aynı dergi Almanya'da bu oranın %50 olduğunu yazıyordu.Bu arada bilinen bir yanlışta var,bu lastikleri taktınmı zincir takman hiç gerekmezBuda yanlış evet zincir takarak gidebileceğin birçok yeri bu lastikler ile takmadan gidebilirsin ama biraz kalınca bir kar tabakasında veya biraz meyillice rampada zincire mecbur olabilirsiniz ve yinede aracınızda zincir bulundurun. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Kış lastiği özellikle kaygan zemin veya buzlu yollar için süper bir araç lastiğidir.Kış lastikleri sert ve kaymaya karşı olduğundan yada dişli yapılara sahip olduğundan genellikle Aralık,Ocak,Şubat aylarında kış daha sert geldiğinden bu aylarda takılması gereklidir anacak ülkemizde karışık iklim sahibi olduğundan farklı aylardada takılabilir.
+ Yorum Gönder