+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Tüketici Hakları Forumunda Özel Bankacılık Nedir Özel Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Özel Bankacılık Nedir Özel Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar
  Özel Bankacılık Nedir?

  YatirimÖzel bankacılık (Private Banking) olarak adlandırılan hizmet türü, müşterilerin varlıklarının kişilerin belirlediği risk ve beklentilerine göre özel olarak yönetilmesidir. Banka müşterinin profilini belirleyerek, onun ihtiyaç ve yatırım tercihlerine göre kişiye özel alternatif ürünler sunar.

  Bankalar özel bankacılık hizmetini bu iş için özel olarak hazırlanmış şubeler aracılığıyla veriyorlar. Müşterilerin birikimleri, yatırım konusunda uzman müşteri temsilcileri ve portföy yönetmenlerinin yardımıyla finansal hedefler, gelir ve giderler göz önüne alınarak en doğru şekilde değerlendirilmeye çalışılıyor.


  Özel bankacılık her türlü standart bankacılık, kiralık kasa ve gişe hizmetleri; repo işlemleri, sabit getirili menkul kıymetler ve yurt içi hisse senetleri alım-satımı gibi yatırım hizmetleri; birikimlerin yabancı para ve menkul kıymetlerde değerlendirilmesi; türev ürünlerde yatırım; kişiye özel tasarlanmış kredi kartları, özel fonlar, kişiye özel hazırlanmış mevduat ürünleri ve opsiyon stratejileri gibi ürün ve hizmetleri kapsıyor.

  Özel bankacılıkta genelde 250 bin TL üstü varlığa sahip müşteri kitlesi hedefleniyor. Ancak bazı bankalar son dönemde faiz oranlarının tarihi dip seviyelerine düşmesiyle beraber, 250 bin TL altında varlığı olan müşterilere de kişisel bankacılık gibi isimlerle özel bankacılık hizmeti vermeye başladılar.

  Türkiye'de özel bankacılık ve kişisel bankacılık hizmeti veren bankalar ve ilgili web sayfaları şunlar :

  * Akbank Özel Bankacılık
  * Denizbank Özel Bankacılık
  * Finansbank Özel Bankacılık
  * Garanti Masters Özel Bankacılık
  * HSBC Özel Bankacılık
  * İş Bankacı Özel Bankacılık
  * TEB Özel Bankacılık
  * Yapı Kredi Kişisel Bankacılık
  * Yapı Kredi Özel Bankacılık. 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Türkiye de özel Bankacılık alanında hizmet veren bir çok banka vardır ve özel bankacılık kişiye özel profil hazırlayıp kişinin isteğine göre hesaplarının yönetilmesine denir.
+ Yorum Gönder