+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Hayat Ve Yaşam ve Tüketici Hakları Forumunda Rtük şikayet leri nereye edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Rtük şikayet leri nereye edilir
  rtük şikayet hattı rtük şikayet telefon no

  Rtük' e gelen bazı şikayetler (178 telefon numarası)
 2. Ziyaretçi

  rtük zararlı yayınlara müdahale etmek için kurulan bir kurumdur ama zaman zaman basit konulara müdahale ederken bazende mutlaka müdahale eden konulara duyarsız kalınıyor,örneğin mafia dizileri insanları mafia ya özendiriyor,şiddet,işkence yöntemleri gösteriliyor,silah bıçak ve işkence aletleri nasıl kullanıldığı adeta uygulamalı gösteriliyor,ayrıca omo reklamlarında yıllardır yayınlanan ve küçücük çocukların beyinlerini 5 para daha kazanalım gayreti içinde olan gözü dönmüş deterjan şirketi KİRLENMEK GÜZELDİR diyerek hayatımda gördüğüm en saçma reklamı yayınlıyorlar ve rtük şu ana kadar hep seyirci kaldı. lütfen bu kadar duyarsız kalmayın.
 3. Ziyaretçi
  Biz Dizilerden biktik siz yeni dizi yapmaktan bikmadiniz.mi
 4. Ziyaretçi
  Bal reklamlarından biktik osandik baldiye gilokoz satiyorlar saglik bakanlıgının el atması lazım artık ve sizinde bu reklamlara son vermenizi istiyoruz saygılarımla.

 5. Ziyaretçi
  Saçma sapan reklamlardan bıktık artık bal deresi ,tablet ,Bot ,deva krem reklamlarını bir görseniz diyorum 10 dakika telefon numarası söyleniyor.tv izlemek azab oldu,film bitiyor reklam giriyor başladığı yerden bitiyor bu ne saçmalık gözünüzü artık açın RTÜK yeter insanı kandırmayın )

 6. Ziyaretçi
  biz burda 20 kişi varık bütün reklamlardan osandık açık seçik reklamlar koyuylar lütfen kaldırın hepsi bitti televiyonna takılan skartlar çıktı teterin ama agız tadıyla tv izleyemiycezmi osandıkya rtük bi el at buna

 7. Ziyaretçi
  Değerli rtük çalışanları bazı sitelerden şikaytçiyim özellikle cinsellik odaları deline kanal var bu sitenin yayının durdurulmasını istiyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla raz ederim tamer yılmaz balıkesir

 8. Ziyaretçi
  Televizyon ve radyo yayın hizmetlerinde reklam ve tele-alışveriş
  Lig tV için bir yaptırım yapmiyorsunuz ve maçları reklamlarla katl ediyorlar
  işte yasanız ve uygulamiyorsunuz Neden?

  MADDE 10 – (1) Televizyon ve radyo yayın hizmetlerinde reklamlar ile tele-alışveriş, sesli ve/veya görüntülü bir uyarıyla açıkça fark edilebilecek ve program hizmetinin diğer unsurlarından kolaylıkla ayırt edilebilecek biçimde düzenlenir.
  (2) Tele-alışveriş yayınları hariç her türlü reklam yayınlarının oranı, bir saat başından bir sonraki saat başına kadarki yayın içinde yüzde yirmiyi aşamaz.
  (3) İkinci fıkrada belirtilen orana, program desteklemesi ve yayıncının kendi programlarının tanıtımlarına ayrılan süre ile ürün yerleştirme dâhil değildir. Program tanıtımlarının oranı, bir saat başından bir sonraki saat başına kadarki yayın içinde yüzde beşi aşamaz.
  (4) İkinci fıkrada belirtilen süreden bağımsız olarak, sesli ve görüntülü bir uyarı ile açıkça belirtilerek, kesintisiz en az onbeş dakika süreyle tele-alışveriş yayını yapılabilir. Bu yayının süresi bir gün içinde toplam bir saati aşamaz.
  (5) Ücretsiz yayınlanan ve Üst Kurul tarafından tavsiye edilen kamu hizmeti duyuruları reklam sürelerine dâhil edilmez.
  (6) Reklam ve tele-alışveriş yayınları, programların arasına veya programın bütünlüğü, değeri ve hak sahiplerinin hakları zedelenmeyecek biçimde bir program içine yerleştirilebilir. Bağımsız bölümlerden oluşan programlarda veya devre araları içeren spor programları ve benzer yapıdaki olay ve gösteri programlarında, reklam ve tele-alışveriş yayınları bölüm veya devre aralarına yerleştirilir.
  (7) Sinema ve televizyon için yapılmış filmler ile haber bültenleri ve çocuk programları, planlanan yayın süreleri otuz dakikadan fazla olması hâlinde, her otuz dakikalık yayın süresi için bir kez olmak üzere reklam ve tele-alışverişle kesilebilir.
  (8) Dinî tören yayını içine hiçbir şekilde reklam ve tele-alışveriş yayını yerleştirilemez.
  (9) Münhasıran reklam, tele-alışveriş ve öz tanıtım yayınlarına ayrılmış televizyon ve radyo yayın hizmetlerine bu madde hükümleri uygulanmaz.
  (10) Bu maddenin uygulanmasına ilişkin diğer hususlar Üst Kurulca yönetmelikle düzenlenir.

  Ez

 9. Ziyaretçi
  RTÜK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

  Merhaba RTÜK müdürlerimiz ve saygı değer çalışanlarımız bir şikayetimiz var.
  bu star tv survıvor programındaki saygısız konuşmalardan
  şikayetçiyiz ve yarışmacı duygu'yu programda istemiyoruz.
  çocuklarımız kötü etkileniyor
  Gereğinin yapılmasını arz ederiz

  MERVE YAVUZ
  27.05.2013

 10. Ziyaretçi
  iyi günler benim şikayetim stv de yayınlanan şefkat tepe dizisinde şiddet ve bazı olumsuz hareket görüyorum buna benzer bazı kanallar da da diziler bu şekilde gerekli uyarıyı kanallara yapmanızı rica ediyorum,çocuk ve gençlerimizi olumsuz etkiliyor şimdiden teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


rtük telefon,  rtük telefon numarası,  rtük şikayet,  rtük şikayet hattı,  Rtük tel,  rtük şikayet telefon numarası