+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Tüketici Hakları Forumunda Kredi Kartları tek limit nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Kredi Kartları tek limit nedir
  Kredi Kartları Tek Limit Hakkında Kısa Bilgi

  Ülkemizde Vatandaşların gelirlerini fazlasıyla aşan ve ödeme zorlukları yaşadıkları kredi kartı limitlerine yeni yılda sınırlama geliyor.

  Ekonomi yönetimi, 2012 başında kredi kartlarına tek limit uygulamasına geçmeyi planlıyorlar

  10 bin lira limit belirlenen bir vatandaş, bunu ister tek bankadan, isterse 5 ayrı bankadan 2 biner TL limitli kartlarla kullanabilecek. Bu limiti aşmak söz konusu olmayacak. 2011 yılında 200 milyar TL’yi aşan bireysel kredi kartı borçları, ekonomi yönetimini bu konuda önlem almaya itti. Son dönemde kredi kartı borçlarında yaşanan ödeme güçlüğü ve bu konuda artan şikâyetler üzerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarında, “tek limit” uygulamasını hayata geçiriyor.

  2012 başında hayata geçirilecek düzenleme ile kredi kartı sahiplerinin gelir durumları, mülkiyet bilgileri, ailedeki çocuk sayısı, tüketim ve harcama alışkanlığı gibi bilgiler göz önünde bulundurularak kredi kartları merkezi tarafından, “tek bir limit” belirlenecek. Tüm bankaların ulaşımına açık olacak bu limit, vatandaşa verilecek kredi kartlarına da referans oluşturacak. 2. Zarafet
  Üye

  Eğer her kart sahibinden ilk limiti belirlemek için bir gelir belgesi istenecekse; bu, kredi kartını sorunsuz ödeyen müşterilerde de haklı bir memnuniyetsizlik yaratacaktır. Müşteri limitiniz, sahip olduğunuz kartlardan en yüksek limitli olan kartın limitine eşittir.
+ Yorum Gönder