+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Seyahat Sigortası Ücretleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Seyahat Sigortası Ücretleri
  Seyahat Sigortası Ücretleri

  Seyahat sigortası kısa süreli bir sigorta olduğu için tutarı da diğer sigorta poliçelerine göre oldukça düşüktür. 15 günlük bir Avrupa gezisi için 65 yaşını geçmemiş bir kişinin ödenmesi gereken miktar 10 Euro’dur. İleriki yaşlardaki kişilerde sağlık sorunu ihtimali daha yüksek olduğundan 65 yaşını geçen kişiler içinse aynı sigorta 15 Euro’dur.
  Bunlar standart ücretlerdir ancak unutmayınız ki sigortanızın kapsadığı hizmetlere ve yolculuk sürenize göre ücretlerde değişiklik olabilir.
  Seyahat sigortaları Avrupa ülkeleri için en az 30 bin Euro teminatlıdır. Bu şu demektir: Satın aldığınız sigorta poliçenizin kapsadığı hastalık, kaza vb durumlarda, 30 bin Euro’ya kadar olan masraflarınızı karşılayabilir demektir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Seyehat sigortası kısa süreli bir sigorta olduğu için poliçesi de diğer sigorta poliçelerinden düşüktür. Yatırılan poliçe yaşınız baz alınarak yapılmaktadır 25 yaşında bir kişinin gittiği yerde geçireceği hastalıkların daha az olacağı düşünelerek daha az ödeme istenirken 65 yaş üstü bir kişinin hastalanma ihtimali daha yüksek olarak düşünülüp daha yüksek poliçe tutarı alınır.
+ Yorum Gönder