+ Yorum Gönder
Türk Tarihi ve Türk kültürü Forumunda Nişan yüzükleri takılırken yapılan konuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Nişan yüzükleri takılırken yapılan konuşma metni
  Nişan yüzükleri takılırken yapılan konuşma metni

  nişan töreni konuşması nişan töreni konuşma örneği merasimi konuşması merasimi konuşma metni metni
  Hayatınızın en önemli kararının ilk adımını atıyorsunuz. Bir anda kendinizi tatlı ve heyecanlı bir koşuşturmanın içinde bulacaksınız. Bu koşuşturma içinde eğer iyi bir plan yapabilirseniz, bu zorlukları rahatlıkla atlatabilirsiniz.


  nisanlanma.jpg
  Her şey, öncelikle ‘kız istemek’ ile başlar Genel olarak kız isteme merasimi kız tarafının evinde yapılır. Ailenin erkek tarafından büyüğü veya ailenin değer verdiği kişi, kızı ailesinden ”Allah’ın emri, Peygamberin kavliyle ister.” Hemen ardından söz kahveleri ikram edilir. Genç çifte yüzükler takılırken, geleneksel bir konuşma yapılıp kurdele kesilir. Hatta bekarlara kurdeleden birer parça kesilerek verilir. Kurdele ne kadar kısa ise evlenme o kadar yakın zamanda gerçekleşir diye de bir rivayet vardır.

  Bu tip merasimlerde bir takım tecrübesizliklerden kaynaklanan yanlış anlamalar ve alınganlıklar olabilir. Mümkün mertebe olayları alttan alarak, sakince çözümlenmesini sağlamalısınız. Unutmayın ki düşüncesizce yapılan davranışlar ömür boyu süren kırgınlıklar ve küskünlükler yaratır.

  Söz gecesi kıyafetinde aşırıya kaçmayın. Gelin adaylarının sade bir etek-gömlek veya elbise, sade makyajla tamamlanmış bir saç modeli; damat adaylarının ise şık bir takım elbise, uyumlu bir kravat seçmesi uyfun düşer Unutmayın hiç bir anne-baba böyle bir gecede moda dergisinden fırlamış gibi görünen bir gelin ve damat adayı ile karşılaşmak istemez. 2. Zahra
  Üye

  Nişan Yüzükleri takılırken ailenin en büyüğü genellikle konuşur ve o gece bir ömür boyu sürecek olan bir birlikteliğin ilk adımını atacak olan çift için güzel dilekler de bulunulur ve bundan sonra nasıl davranmaları gerektiği, birbirlerine sadık kalmaları ile ilgili şeyler söylenir.
+ Yorum Gönder


nişan yüzükleri takılırken yapılan konuşma metni,  yüzük takılırken yapılan konuşma,  nişan konuşması,  nişan töreni konuşması,  nişan töreni konuşma metni,  nişan yüzükleri takılırken yapılan konuşma