+ Yorum Gönder
Türk Tarihi ve Türk kültürü Forumunda Türk Kültüründe Misafir Nasıl Ağırlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türk Kültüründe Misafir Nasıl Ağırlanır
  türk kültüründe misafir nasıl ağırlanır kısaca 2. Diyar
  Yeni Üye

  Türk Kültüründe Misafir Nasıl Ağırlandığı Hakkında Bilgi

  Anadolu’da misafirlik genelde haberli olarak yapılsada samimiyetten ötürü habersiz yapıldığıda görülmüştür. Anadolu’da misafir ağırlama ayrı bir kültür ve maharettir.
  anadoluda misafirlikUzak yoldan gelen misafirler öncelikle küçük bir çay kahve molasından sonra dinlentiye çekilir ve ertesi gün programa başlanır. Eğer misafiriniz kısa yoldan geliyorsa duruma göre yemek yada çaya geçilir.
  Sırasıyla bu iki işlem sonrası misafir odanızda koyu bir sohbete başlarsınız. Bu sırada pastalar yenir çaylar içilir. Muhabbet derince ilerlesede ilerleyen zamanlarda misafirin yatılı olma durumu göz alınarak yatacak yer hazırlanır.
  Eğer misafir evine geri dönecekse kapıda ayakkabıları düzgün bir şekilde hazır bekletilir. Kılık kıyafeti kapıda onlara sunulur.
  Misafirin sizde kalma olasılığı var ve şehir dışından size misafir geldiyse ertesi gün memleketinizi kısaca gezdirebilir, geri dönerken yanında götürmesi için memleketinize has hediyeler alabilirsiniz.
  anadoluda konuk nasıl ağırlanır , misafir nasıl agırlanır , anadoluda misafir ağırlama , anadoluda misafir nasıl ağırlanır , anadoluda konuk ağırlama , anadoluda misafir , anadoluda konuk nasıl , kültür misafiri nasıl ağırlanır , çay kahve resimleri büyük , misafirlik

+ Yorum Gönder


misafir nasıl ağırlanır,  yatılı misafir nasıl ağırlanır,  misafirler nasıl ağırlanır,  misafir nasil agirlanir,  Anadolu da misafir kültürü ,  Türklerde misafir ağırlama madde madde göster