+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Dünya Ile Ilgili Masal Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dünya Ile Ilgili Masal Örneği
  dünya ile ilgili masal Örneği kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Dünya Hakkında Masal Örneği

  Dünya İle İlgili Masallar  Can o gün çok mutluydu.Arkadaşlarıyla doğum gününü kutluyordu.
  Can'a arkadaşları hediyerer getirmişti.Merakla hediyeleri açtı.İçlerinden harika hikaye kitapları toplar arabalar ve birde kocaman bir oyuncak astronot çıkmıştı.Hediyeler çok güzeldi Can en çok oyuncak astronotu sevmişti. O gün Can çok yorulmuştu.Astronot oyuncağına sarılarak yatağına uzandı ve uykuya daldı.


  Rüyasında oyuncak astronot gerçek bir astronota dönüşmüştü.Üstelik yanında kocaman bir roket vardı.Astronot Can'a gülümsedi ve ona da astronot elbiseleri giydirdi.El ele tutuşarak rokete bindiler.Astronot''Ay dedeye gidiyoruz.''dedi.Roket ateş çıkararak gök yüzüne doğru yükselmeye başladı.
  Can merakla roketin penceresinden dışarıya bakıyordu. Hızla yükseliyorlardı. Yükseldikçe aşağıdaki herşey çok küçük görünmeye başlamıştı.  Dünya uzaydan top gibi yuvarlak görünüyordu. Can pencereden parlak yıldızları gördü. Tam o sırada ay dedeyi görünce gözlerine inanamadı. Ay dede kocamandı.Roket ay dedeye indi.Ay dedenin parlaklığı gitmişti.Etrafta gri renkli taşlar kumlar çukurlar ve tepeler vardı.Can'ın merak ettiği bir şey vardı.Ayda neden hiç kuş çiçek ve ağıç yoktu?Astronot Ay'da hava ve su olmadığı için canlıların da yaşayamayacağını anlattı.

+ Yorum Gönder