+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Doğa Ile Ilgili Masal Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Doğa Ile Ilgili Masal Örneği
  doğa ile ilgili masal Örneği kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Doğa Hakkında Masal Örneği

  Küçük Dere


  Ormanın İçinde hayvanların su içtikleri küçük bir dere vardı.
  Geyikler, tilkiler,kurtlar,ördekler. Ormanda yaşayan bütün hayvanlar küçük dereyi çok seviyorlardı. Suyunu içmekle kalmıyor, temizliklerini de su ile yapıyorlardı.

  Küçük Dere.jpg


  Yaz mevsimi Gelince derenin suyu iyice azaldı, ördekler ve diğer hayvanlar bu durumdan hiç memnun değildiler. Güneş küçük dereyi öyle ısıtıyordu ki sular buhar olup gökyüzüne doğru çıkmaya başlamışlardı. Su buharları da dere ve ormandaki hayvanlardan ayrılmak zorunda kaldıkları için üzülüyorlardı. ''tekrar geri geleceğiz, bizi bekleyin..hoşçakalın'' diyerek vedalaştılar.


  Su buharları gökyüzünde çok yükseğe çıktılar. üşümeye başladılar. küçük birer su damlacıkları haline geldiler. birbirlerine iyice sokuldular, bulut oldular. tekrar biraraya geldikleri için çok mutluydular, ama yeryüzünüde çok özlemişlerdi. Ormandaki hayvanları,ağaçları,çiçekleri ve küçük dereyi hatırlayınca ağlamaya başladılar.

  Ağladıkça yağmur damlası olarak yere damladılar. Ağaçları, çiçekleri ve otları suladılar, bazı yağmur damlalarıda yere düştüler. küçük derenin bu sayede suyu çoğaldı, şarkı söyleyerek akmaya başladı. yağmur damlalarına kavuşan orman çok mutluydu.

 3. Ziyaretçi
  bravo teşekkür ederim iszlere
 4. Ziyaretçi
  çok güzel bir hikaye çok teşekkür ederim masal bir harika

+ Yorum Gönder


doğa ile ilgili masallar,  doğa ile ilgili masal,  Doğayla ilgili hikayeler,  doğa ile ilgili hikaye,  doga ile ilgili masal,  doga ile ilgili masal ornefi