+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Oyun Ile Ilgili Masal Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Oyun Ile Ilgili Masal Örneği
  oyun ile ilgili masal Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Oyun Ile Ilgili Masal Örneği

  OYUN MASALI

  Obeez Şehri adlı bilgisayar oyunu ile çocuklar hem oynayacak hem zayıflayacak.
  Anne-babalara müjde. "Obeez Şehri" adında bir DVD oyunu ile obezite çocuklarınız çok daha kolay zayıflayacak. Çocuklarınız hem eğlenecek hem zayıflayacak.

  "Vücut Mekaniği: Obeez Şehri'nden Kaçış" adındaki bu oyun küçüklere ve gençlere nasıl ideal kiloda kalacaklarını öğretiyor. Oyunun kuralları çok basit; oyunda Kol Esterol adındaki kötü karaktere karşı olan süper kahramanlara katılıp savaşıyorsunuz.

  Bu savaş Jack Decayd adlı bir adamın vücudunun içinde geçiyor. Eğer Kol Esterol karşısında iyi savaşamazsanız Jack ölüyor. Oyunun çeşitli etaplarında kahramanlar Kol Esterol'e karşı güçsüz duruma düşerlerse bir ses "Jack çok yakında ölecek" diye uyarıyor.

  NASIL BAŞLADI HATIRLIYORUM

  Oyunun başlangıcında Jack'ın ağzından kısa bir açıklama duyuyorsunuz: "Nasıl başladı hatırlıyorum. Şuradan birkaç cips buradan bir kola derken bu hale geldim. Ve farkına bile varmadan zararlı yiyecekler ve hastalıklar beni tehdit etmeye başlamıştı,hikayemin sonunu ancak siz değiştirebilirsiniz " diyerek nasıl obez olduğunu anlatıyor.

  Sağlıklı ve zinde bir vücuda nasıl sahip olacaklarını öğrenmiş oluyorlar

  "Vücut Mekaniği", son zamanlarda piyasaya sürülen çocuklara ve gençlere daha fazla egzersiz yapmalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öğreten oyunlar zincirinin en son halkası. Her ne kadar çocuklar bu oyunu oynarken hareket halinde olmasalar da sağlıklı ve zinde bir vücuda nasıl sahip olacaklarını öğrenmiş oluyorlar.

  Oyun geçtiğimiz Salı günü Amerika'nın çeşitli dükknlarında satışa sunuldu.

  Video ve bilgisayar oyunları sadece Amerika'da 12,5 milyar dolarlık bir pazara sahip ve geçtiğimiz yıllarda Amerikan hükümeti çocukların yüzde 17'sinin obez olduğu ve milyonlarca insanın fazla kilolardan sağlık problemi çektiği açıkladı.

  Yetkililer bu gibi bilinçlendirici oyunlarla çocukların sağlıklarına ve yeme alışkanlıklarına daha fazla dikkat etmelerini sağlayacaklarından umutlu.

+ Yorum Gönder